Nový hudební počin členů Prvního hoře - skupina Sinuhet

  • Nový hudební počin členů Prvního hoře - skupina Sinuhet
    • 15.05.2010
    • Tisk

    Skupina Sinuhet byla založena v loňském roce hudebníkem a básníkem Milanem Urzou…

    Sdílejte článek:

Skupina Sinuhet byla založena v loňském roce hudebníkem a básníkem Milanem Urzou a klavíristou Michalem Mihokem (oba působí zároveň ve známé avantgardní skupině PRVNÍ HOŘE, která m.j. získala cenu Anděl za rockové album roku 2008).
Dále tvoří skupinu bubeník Šimon Hajdovský (také skupina Akline) a basista Jakub Rolník (student Ježkovy konzervatoře a člen kapely Olgy Lounové). V těchto dnech představuje Sinuhet své debutové promo album Zimní nebe.
Stylově nezařaditelnou hudbu označila tato čtveřice hudebníků termínem „New-rock“. Skladby se nesou dle vlastních slov v podobném duchu jako tvorba amerických a britských kapel typu Arcade Fire, Porcupine Tree, The Muse nebo Pearl Jam.
Debutové promo album s názvem „Zimní nebe“ natočil Sinuhet v listopadu 2009 až dubnu 2010 ve studiu Svárov Lukáše Martínka a částečně také ve studiu BIOTECH Ecsona Waldese. Album bylo smícháno a zmasterováno Ecsonem Waldesem ve studiu BIOTECH. Na podzim letošního roku se skupina chystá zrealizovat své první koncerty. Další informace a ukázky ze zmiňovaného promo alba na profilu skupiny http://bandzone.cz/sinuhet.
Sinuhet jsou:

Milan Urza – zpěv, kytara, texty

Michal Mihok – klavír, klávesy

Šimon Hajdovský – bicí

Jakub Rolník – basová kytara

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.