Nejlepším hudebním umělcem roku je Goran Bregović | ABradio.cz

Nejlepším hudebním umělcem roku je Goran Bregović

Londýnský časopis Songlines letos už podruhé vyhlásil v v rámci své soutěže Songlines Music Awards hudební ceny, kterými oceňuje výjimečné talenty v oblasti world music. Udělovány jsou celkem ve čtyřech kategoriích – nejlepší umělec, nejlepší skupina, mezikulturní spolupráce a skokan roku.

Goran Bregović získal cenu nejlepšího umělce, a to za své album Alkohol, které vydalo hudební vydavatelství Wrasse Records z Velké Británie.

Ani čeští fanoušci hudby Gorana Bregoviće nepřijdou zkrátka a letos v létě si mohou vychutnat jeho vystoupení. V rámci kulturních akcí Vltava – Sen letní noci, které pořádá občanské sdružení Luka Praha, zahraje 27. července Goran Bregović a jeho skupina Wedding and Funeral Orchestra na pontonu na řece Vltavě mezi Karlovým mostem a mostem Legií.

Sdružení Luka Praha se navíc rozhodlo posluchačům zkrátit čekání na červencový koncert Gorana Bregoviće. Do české metropole tedy ještě před tím pozvalo největší popovou hvězdu bývalé Jugoslávie – Zdravka Čoliće. Také k několika velkým hitům Zdravka Čoliće složil právě Goran Bregović hudbu.

Koncert se uskuteční už příští pátek 14. května v holešovickém klubu Sasazu v Praze.

Více informací můžete získat na stránkách www.lukapraha.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.