Představení American Idiot s hudbou Green Day vyjde na dvojCD | ABradio.cz

Představení American Idiot s hudbou Green Day vyjde na dvojCD

Tato lahůdka, tedy dvojCD s představením American Idiot, plným muziky kapely Green Day, už je venku v Americe. V Evropě včetně České republiky bude vydána 17. května. Ten den Green Day vyrazí na Evropské turné k poslednímu studiovému albu 21st Century Breakdown.

Dvojalbum The Original Broadway Cast Recording of American Idiot se na pulty v USA dostalo ve stejný den, kdy proběhla v St. James Theatre v New York City premiéra muzikálu.

Na oficiálním albu zazní hlasy 24 účinkujících, které doprovází Green Day. Muzikál vznikl na základě alba American Idiot od Green Day z roku 2004 a nabídne všechny písně z alba, stejně jako několik skladeb z cenou Grammy ověnčeného posledního počinu 21st Century Breakdown.

Autory hudby jsou skupina Green Day (zpěv a kytara Billie Joe Armstrong, basová kytara Mike Dirnt a bicí Tré Cool). Armstrong napsal texty a je také spoluautorem knihy, společně s režisérem představení, držitelem ceny Tony Award Michaelem Mayerem. Autorem aranžmá a orchestrace je skladatel Tom Kitt, také držitel ceny Tony Award. Je také hudebním aranžérem a autorem orchestrace představení. Producentem alba je opět Billie Joe Armstrong.

Další podrobnosti včetně tracklistu najdete na oficiální stránce projektu a kapely :

www.greenday.com

www.AmericanIdiotonBroadway.com

Závěrem ještě připomeňme, že Green Day osobně zaútočí na Prahu 29. června 2010.

Green Day – American Idiot

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.