Planet festival skončil, jeho místo využije Mighty Sounds | ABradio.cz

Planet festival skončil, jeho místo využije Mighty Sounds

Už tradiční akce v Táboře – Planet festival – se letos konat nebude. Nově se ovšem do města přesune ska a punk festival Mighty Sounds. Organizátorům Planet festivalu se totiž pro akci nepodařilo sehnat investora.

David Urban z agentury D Smack U Promotion se k tomu vyjádřil: „V minulých ročnících byla ztráta taková, že by bylo velmi nezodpovědné se do tohoto projektu pouštět.“. Akce byly ztrátové i přes účast sponzorů.

Loni na dvoudenní festival přišlo kolem sedmi tisíc lidí, o rok dříve o tisícovku méně. To bylo podle Urbana velmi málo vzhledem k tomu, jak vysoké byly festivalové náklady.

Planet Festival navazoval na festivaly Go Planet Roxy z roku 2003 a Love Planet z roku 2005. Do jižních Čech přilákal interprety jako např. Marilyn Manson, Nick Cave, IAMX, Moloko, Kosheen, Hadouken! nebo Pet Shop Boys. Loni byly největšími hvězdami britské skupiny Orbital, Klaxons a také White Lies.

Festival Mighty Sounds se do Tábora přestěhuje z louky u obce Olší na Táborsku, protože majitel nechtěl pozemek organizátorům pronajmout. Tuto akci každoročně navštíví na 10 tisíc lidí.

Marilyn Manson – Personal Jesus

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.