Kytarista legendárních Queen Brian May je ochráncem zvířat | ABradio.cz

Kytarista legendárních Queen Brian May je ochráncem zvířat

  • Kytarista legendárních Queen Brian May je ochráncem zvířat Fotogalerie (31)
    • 13.04.2010
    • Tisk

    Brianu Mayovi prý už dlouho vadí, jak se lidé chovají ke zvířatům. Dnes tak rockový veterán…

    Sdílejte článek:

Brianu Mayovi prý už dlouho vadí, jak se lidé chovají ke zvířatům. Dnes tak dvaašedesátiletý rockový veterán zahajuje plakátovou kampaň, která má lidi motivovat, aby změnili svůj postoj k přírodě.

Kampaň Save Me (Zachraň mě) bude mít ode dneška také vlastní internetové stránky. Vedena bude ale spíš na facebooku a oficiální internetové stránce Briana Maye.

Brian May se chce vyjadřovat k tématům jako hon na lišku, laboratorní pokusy se zvířaty nebo rozhodnutí waleského ministerstva zemědělství vyhubit tisícovky jezevců jako preventivní opatření proti šíření tuberkulózy dobytka.

Save Me je hitem od Queenů, který v roce 1980 napsal právě May. Stejnojmennou ekologickou iniciativu May organizuje sám. Následující čtyři týdny se pokusí otevřít oči lidem, aby se pro ně zvířata stala prioritou.

„Vždycky jsem si myslel, že sláva člověka musí mít výhody (má to i mnoho nevýhod!). Jednu jsem našel: Lidé vám otvírají dveře. Tak jsem mohl v uplynulých týdnech hovořit s mnoha politiky všech stran,“ vysvětluje Brian May na svých internetových stránkách.

Plakáty se ovšem vylepují pár týdnů před britskými parlamentními volbami, které se uskuteční 6. května, a tak mohou buď zaniknout, nebo naopak maximálně zaujmout.

Queen – Bohemian Rhapsody (Waynes world)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.