V pondělí vychází Elect the Dead Symphony Serje Tankiana

Serj Tankian, nositel Grammy a jeden z nejvíce nekonvenčních frontmanů rocku, se postavil na pódium s Aucklandským filharmonickým orchestrem v Aucklandské Town Hall na Novém Zélandu, aby předvedl velmi netradiční interpretaci jeho kritikou opěvované sólové album Elect The Dead z října roku 2007.
Tankianovy epické skladby a operní vokál podpořený Aucklandským filharmonickým orchestrem o 70ti členech dostávají nový rozměr a získávají na majestátnosti. Na DVD je zachycena dramatičnost koncertu. Spojit tuto unikátní směs dvou rozdílných hudebních světů do reality bylo dlouholetým Tankianovým přáním.

Co odlišuje Elect The Dead Symfony od ostatních úspěšných spojení rockových umělců s orchestrem je fakt, že Tankian přearanžoval jeho skladby speciálně pro orchestrální provedení.
„Byl jsem v euforii, že jsem měl možnost přearanžovat mé skladby z alba Elect the Dead do orchestrální podoby s APO“, říká Tankian. „Aranže jsou hodně jiné ve srovnání s těmi na albu včetně bonusové skladby, která byla poprvé zahrána živě.“

Elect The Dead obsahuje dvě nikdy nevydané bonusové skladby „Gate 21“ a „The Charade“. DVD navíc obsahuje raritní a důvěrné záběry ze zákulící a zároveň jedinečný rozhovor s Tankianem a některými členy Acklendského filharmonického orchestru.
Elect The Dead Symphony vyjde jako deluxe CD/DVD, na vinylu a jako standartní CD verze. Každá verze obsahuje jedinečné fotky, které nebudou v ostatních formátech.
Tankianovu hudbu zaranžoval pro celý orchestr respektovaný novozélandský skladatel John Psathas. Album bylo mixováno dánským hudebníkem Junkiem XL, známým především remixy pro Britney Spears, Beastie Boys, Coldplay, Michaela Bublého, Madonnu, Scissor Sisters, Sarah McLachlan a mnoho dalších.
S projektem Elected the Dead Symphony přijede slavný frontman kapely System of Down Serj Tankian i do České republiky. 24. června 2010 vystoupí v Incheba Areně (malé sportovní hale) na Výstavišti v Praze.
Více info:

www.serjtankian.com

makrokoncert.cz

Serj Tankian – Empty Walls

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.