Client přivezou do Lucerna Music Baru svůj elektropop

  • Client přivezou do Lucerna Music Baru svůj elektropop Fotogalerie (43)
    • 03.02.2010
    • Tisk

    Přísná elektropopová dívčí trojka Client zaúřaduje v dubnu v pražském Lucerna Music Baru!

    Sdílejte článek:

Britské electro duo Client je jedním z těch hudebních projektů, které rády zůstávají zahaleny aurou tajemna. Zpočátku šly Kate Holmes a Sarah Blackwood dokonce tak daleko, že svou pravou totožnost skrývaly pod lakonické přezdívky Client A a Client B.
„Chtěli bychom, aby nás lidé soudili podle naší hudby, ne podle vzhledu,“ říkají děvčata z projektu Client. „Navíc nás baví pohrávat si s anonymitou a pohlavní neurčitostí.“ Jejich oblečení na pódiu připomíná uniformy, v nichž Kate se Sarah vypadají jako něco mezi letuškami a dominami. To výborně odpovídá jejich častým tématům voyerismu, odlidštěnému života ve městě a temných stránek lidské osobnosti.
Zvuk formace Client je hodně minimalistický, přesto v něm rozeznáte silné melodie a vliv kapel jako Joy Division, Kraftwerk, DAF či The Smiths. Client tak nabízejí výborný protipól k růžovým brýlím bezstarostného euro-popu. Na hudební scéně působí od roku 2002 a svůj eponymní debut vydaly na značce Toast Hawaii, patřící Andymu Fletcherovi z Depeche Mode. Ten se také zpočátku stal jejich hudebním patronem, který je provázel mimo jiné i na jejich prvním vystoupení v ČR, na roudnickém festivalu Creamfields. Hudba Client byla od počátku charakteristická naivními elektro beaty, cynickými texty a minimalistickým odtažitým zpěvem. První deska se setkala s úspěchem u kritiků i posluchačů a hudba z ní se mimo jiné objevila i v britském filmovém hitu „Football Factory.“
Druhé album nazvané „City“ Client natočily ve spolupráci s producentem Joem Wilsonem (Sneaker Pimps) a svým hlasem na něj přispěli i Martin L. Gore (Depeche Mode) a Carl Barat (The Libertines). Následovalo album „Heartland“ s hity jako „Drive“ či „It's Not Over“ a na čtvrtou desku přišel čas vloni. Jmenuje se „Command“ a najdete na ní živou směsici analogových syntezátorů a tepavých tanečních rytmů. K oběma členkám se přidává baskytaristka Emma Fox (Client E), ovšem hlavní produkční zbraní svůdných klientek i nadále zůstává minimalismus.
Client milují hraní před živým publikem a již od počátku měly plno příležitostí představit se publiku po celém světě. Jako oblíbenci Andyho Fletchera se již roku 2002 dostaly na společné turné s Depeche Mode a mají za sebou i šňůry koncertů s Erasure, Mickem Jonesem (The Clash) či Karlem Bartosem (Kraftwerk). Několikrát jsme je mohli vidět i v Čechách a i tento rok udělají Client svým českým příznivcům radost. Jejich koncert je naplánován na 19. dubna do pražského Lucerna Music Baru.
Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v předprodejích Ticketstream, Ticketportal, Tikcetpro za 300,– Kč + poplatky, na místě za 400,– Kč. V pokladně Lucerna Music Baru v předprodejí bez poplatku.
Více info na:

www.client-online.eu

www.myspace.com/client

www.musicbar.cz

www.dsmacku.com

www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.