Soutěž amatérských hudebníků Líheň 2010 se právě rozbíhá

  • Soutěž amatérských hudebníků Líheň 2010 se právě rozbíhá Fotogalerie (2)
    • 02.02.2010
    • Tisk

    Velký boj o vítězství v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň 2010 může začít!

    Sdílejte článek:

Velký boj o vítězství v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň 2010 může začít! Devátý ročník jedné z největších soutěží hudebníků v České republice zná složení základních kol a první z nich se konají už v úterý 2. února! Akce je bez vstupného a na každého návštěvníka kteréhokoliv z prvních kol čeká ještě zajímavý dárek!
„Jsme velmi rádi, že po měsících příprav konečně dojde na měření sil mezi kapelami. Stejně jako v osmém ročníku se budou kapely potkávat s fanoušky dobré muziky zdarma ve třech klubech na Ostravsku – v ostravských podnicích Templ a Garage a v havířovském Jazz clubu. Připraveny jsou atraktivní ceny pro vítěze a také drobné ceny pro návštěvníky,“ vysvětlují pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency.
Těmi drobnými dárky pro návštěvníky jsou kondomy značky BIX, která soutěž produktově podporuje, ceny pro nejlepší soutěžící jsou pak ještě mnohem hodnotnější. „Každý rok díky partnerům rozdáváme kapelám ceny za desetitisíce a snažíme se, aby ještě dále pomáhaly k jejich hudebnímu růstu. Tradičně bude k cenám patřit vystoupení na jednoznačně jedné z nejúžasnějších hudebních akcích v České republice – festivalu Colours of Ostrava, jeho malém bratrovi – festivalu Inkubátor, festivalu Hrachovka, či akci s pětadvaceti­tisícovou návštěvou – oslavách piva Radegast. Přibudou ale oproti loňsku i mnohé další – např. vystoupení v pozici předkapely Patrona soutěže skupiny Airfare. A když už jsme u této parádní partičky – jsme rádi, že její management dopomohl k doplnění první ceny,“ popisují poslední přípravy Vikingové. „Hlavní letošní cenou bude kompletní produkt – kapele poskytneme studio, natočíme demo, smícháme výsledný produkt, nafotíme a vyrobíme klasické obaly a rovněž vylisujeme pětisetkusovou edici jejich nahrávky. Výlisky tohoto CD pak předáme kapele k její další propagaci, případně prodeji. Atraktivní hmotné ceny jsou ale připraveny i pro soutěžící na dalších místech,“ slibují organizátoři. Jednou z cen pro účinkující už v podstatě může být možnost představit se publiku na Ostravsku, kam by se jinak do programu klubů jen velmi těžko dostávali.
Už v úterý tedy dojde na první měření sil v klubu Garage v Ostravě-Martinově mezi „punk-rockovou“ trojicí Katarze (Opava), The Challenge (Kopřivnice), RUMGUVNO (Ostrava).
V klubu Templ na Stodolní ulici v Ostravě pak ve stejný den vystoupí hardrockové partičky TOYS (Frýdek-Místek), Patron (Liberec), Laurecie (Ostrava).
havířovském Jazz clubu se začíná prvním kolem ve čtvrtek 4. února a nastoupí zde poprockové skupiny Wishlist (Opava), Optimik (Nový Bor) a Caledonia (Havířov). Už v prvním kole se tak utkají skupiny opravdu z celé republiky a v těch dalších i ze Slovenska a Polska. Pro diváky bude tím pádem jistě zajímavé srovnat kvality souborů z opačných koutů země, rozhodovat o postupech však bude jako vždy odborná porota.

Více info: www.lihen.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.