Titulková píseň k filmu Pouta od WWW je volně ke stažení

  • Titulková píseň k filmu Pouta od WWW je volně ke stažení
    • 31.01.2010
    • Tisk

    Titulková písnička k novému českému filmu Pouta s názvem Pikola skupiny WWW …

    Sdílejte článek:

Titulková písnička k novému českému filmu Pouta s názvem Pikola skupiny WWW je aktuálně volně ke stažení na oficiálních stránkách filmu: pouta-film.cz a ukazobcankusrac­ko.cz. Osobitý text v hip-hopovém rytmu skvěle podtrhuje strhující thriller s temným příběhem, který režisér Radim Špaček natočil podle scénáře Ondřeje Štindla v produkci Vratislava Šlajera ve společnosti Bionaut Films.
Pražská hudební formace WWW má na svém kontě dvě alba s vlastní tvorbou „Neourobeat“ (2006) a „Tanec Sekyr“ (2009), obě vyšla na labelu Bigg Boss.
Píseň Pikola byla nahrána speciálně pro film Pouta. Autorem hudby je Ondřej Anděra, text napsal Lubomír Typlt. Ondřej Anděra vysvětluje: „Pikola je první invazní člun nového materiálu WWW, hudba i části textu Pikoly existovaly ve skicách a útržcích už před natočením filmu Pouta. Po výzvě filmařů vytvořit titulkovku, která by souvisela s obsahem filmu, Pikola vyskočila z regálu a byla dokončena asociativní formou. V původní verzi textu je například věta: „…kdekoliv se schováš, z očí se Mi neztratíš…“, pro obsah filmu, který se točí kolem osudu členů bývalé StB a kolem jejich dokonale drastického způsobu sledování a ničení lidí, stačilo v textu provést malou proměnu: „…kdekoliv se schováš, z očí se Jim neztratíš…“. Hudba byla původně čistě elektronická, atmosféra filmu inspirovala WWW k rozšíření kompozice Pikoly o další, živě nahrávaný industriální prvek. Roli sehrály i podivuhodné shody ve stěžejních motivech sdělení filmu Pouta i skladby WWW, které původně vznikaly odděleně. Určité věci zkrátka visí ve vzduchu, tři, čtyři, pět, už!“
Thriller Pouta se odehrává v roce 1982 ve větším československém městě. Dominantním, nepředvídatelně jednajícím hrdinou je estébák Antonín, člověk znuděný prací i rodinným životem, kterého rozežírá nezacílený vztek na všechno kolem. Určitou naději na únik vidí v pro něj nedosažitelné dívce Kláře, milence ženatého disidenta. Touze po ní podřídí veškeré úsilí a chladnokrevně zasahuje do osudů blízkých i neznámých lidí… V hlavních rolích excelují Ondřej Malý, Kristína Farkašová, Martin Finger, Luboš Veselý, Lukáš Latinák, Oldřich Kaiser, Barbora Milotová a další.
Oficiální stránky filmu:

www.ukazobcankusracko.cz

www.pouta-film.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.