John Frusciante opustil Red Hot Chili Peppers

  • John Frusciante opustil Red Hot Chili Peppers Fotogalerie (13)
    • 30.11.-0001
    • Tisk

    Podle BBC News a internetových stránek Johna Fruscinata odešel kytarista od Red Hot Chili Peppers.

    Sdílejte článek:

Devětatřicetiletý John Frusciante odešel už před časem po více než než dvaceti letech od kalifornské funk-rockové skupiny Red Hot Chili Peppers.

„Abych to řekl jednoduše, mé hudební zájmy se ubíraly jiným směrem,“ napsal Frusciante na svém oficiálním blogu.
Red Hot Chili Peppers se k tomu zatím oficiálně nevyjádřili, ale zdá se, že konec kapely to neznamená, hovoří se o možném nástupci.
John Frusciante přišel do skupiny v roce 1988 poté, co se jeho předchůdce ve skupině, Hillel Slovak, předávkoval heroinem. V devadesátých letech se z Red Hot Chili Peppers staly hvězdy a právě slávu John těžce nesl, začal také brát heroin a ž v roce 1992 chtěl u kapely skončit. Údajně trpěl maniodepresivní psychózou, Úspěšně absolvoval protidrogovou léčbu a v roce 1998 se po dohodě vrátil ke skupině. Skupina během několika týdnů natočila album Californication. K prvnímu singlu s písní Scar Tissue byl natočen videoklip, který ukazuje členy kapely jako čtyři unavené a poraněné muže, kteří jedou autem vyprahlou pouští. John Frusciante hraje v klipu na zlomenou kytaru a také řídí auto, i když nikdy neměl řidičské povolení. Album se stalo obrovským hitem a kapela potvrdila svůj status legendy.
V roce 2002 vydává skupina další, opět úspěšné, album By The Way. O dva roky později se Frusciantovi povedl husarský kousek, když během dvanácti měsíců vydal sedm alb, z toho šest během šesti měsíců. Frusciante je, zdá se, stejně jako ostatní členové kapely z drogové závislosti vyléčen a stává se z něho zastánce zdravé výživy. V roce 2006 vydali redhoti další řadové album s názvem Stadium Arcadium.
Více informací: www.johnfrusciante.com
Red Hot Chili Peppers – Californication

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.