V lednu proběhne jubilejní 5. Festival krátkých filmů | ABradio.cz

V lednu proběhne jubilejní 5. Festival krátkých filmů

  • V lednu proběhne jubilejní 5. Festival krátkých filmů
    • 19.12.2009
    • Tisk

    Od 20. do 24. ledna 2010, proběhne v pražském kině Světozor již pátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha.

    Sdílejte článek:

V novém termínu, od 20. do 24. ledna 2010, proběhne v pražském kině Světozor již pátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory MFF Karlovy Vary, který ve třech soutěžních a devíti nesoutěžních sekcích představí výběr toho nejlepšího, co vytvořili mladí talentovaní filmaři v průběhu uplynulého roku po celém světě.
„Před několika lety jsme hledali způsob, jak se potkávat s diváky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary také v průběhu roku. Věděli jsme, že o krátké filmy je ve festivalovém programu velký zájem, ale zároveň nám bylo jasné, že  karlovarský festival jim nemůže dát tolik prostoru, kolik by si zasloužily. A tak se zrodil Festival krátkých filmů Praha. Po pěti letech stojí na vlastních nohou, zájem o něj roste a věříme, že se bude ještě dlouho líbit hlavně divákům,“ uvedl prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška.
Zvláštní pozornosti se tentokrát budou těšit teritoria Japonska a Španělska, tematická sekce bude věnována fotbalu v krátkém filmu a zajímavostí letošního ročníku budou krátké filmy o lásce v podání ruských režisérů (Alexej German ml., Ivan Vyrypajev, Boris Chlebnikov, Kirill Serebrennikov). Chybět ale nebudou ani experimentální filmy a exkurz po tvorbě nejmladší generace českých filmařů, ani filmy oceněné na nejprestižnějších světových festivalech, jako je Cannes, Berlin, Clermont-Ferrand nebo letošní držitel Oscara nebo ceny EFA. Festival již tradičně uvede také krátké filmy dnes již slavných režisérů v sekci První podání. „V letošním roce se diváci mohou těšit například na jeden z prvních filmů kontroverzního korejského režiséra Park Chan-Woka (Oldboy, Lady Vengeance, atd.), jehož nový film Thirst opět rozdělil publikum i kritiky na letošním canneském festivalu na dva nesmiřitelné tábory a školní film jednoho z nejtalentova­nějších současných českých režisérů Marka Najbrta (Mistři, Protektor),“ dodává k sekci programový ředitel festivalu Karel Spěšný.
Mezinárodní porota opět udělí Hlavní cenu s bonusem 5000 eur a dvě zvláštní uznání. Publikum pak bude moci opět napříč všemi sekcemi vybrat film, který získá Cenu diváků.
Diváci si budou moci zakoupit vstupenky na jednotlivá představení v ceně 60 korun; předprodej bude zahájen v pokladně kina Světozor od 18. ledna 2010.
Další informace budou postupně zveřejňovány na www.pragueshorts.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.