Přijede anglická popová hvězda Elton John | ABradio.cz

Přijede anglická popová hvězda Elton John

  • Přijede anglická popová hvězda Elton John Fotogalerie (8)
    • 18.12.2009
    • Tisk

    Anglický popový zpěvák, skladatel a klavírista Elton John potvrdil termín svého pražského koncertu – vystoupí 10. června 2010 v O2 Areně.

    Sdílejte článek:

Elton John je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Je znám díky hitům jako Rocket Man a Tiny Dancer z počátku 70. let, ale jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let. K jeho nejznámějším hitům patří též písničky Daniel, Candle In Wind, I'm Still Standing nebo Can You Feel The Love Tonight, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob: Lví král.

Celkem se jeho nahrávek po celém světě prodalo více jak 200 miliónů kopií.

Elton John se však proslavil i svými dalšími aktivitami – podporou charitativních projektů, založením nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

Zpěvák, skladatel a klavírista Sir Elton Hercules John, nositel Řádu britského impéria se narodil 25. března v roce 1947 v Londýně. Původně se jmenoval Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno Hercule používá jen velmi zřídka.

Do Prahy se vrátí po pěti letech od své poslední návštěvy, poprvé se zde představil v roce 1984 v Paláci kultury.

Více informací: www.eltonjohn.com

Vstupenky: za 990 – 1.790 Kč ode dneška v předprodeji Sazkaticket.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.