Francouzští AIR vystoupí 12. prosince v SaSaZu | ABradio.cz

Francouzští AIR vystoupí 12. prosince v SaSaZu

  • Francouzští AIR vystoupí 12. prosince v SaSaZu Fotogalerie (20)
    • 08.12.2009
    • Tisk

    Nicolas Godin a Jean-Benoît Dunckel přijedou v sobotu 12.prosince do klubu SaSaZu i s novým albem Love 2.

    Sdílejte článek:

Francouzské elektro-popové duo AIR přiveze v sobotu 12. prosince do SaSaZu klubu představit své nové album Love 2. Koncert začíná ve 21:00.

AIR – to je duo Nicolas Godin (zpěv a klávesy) a Jean-Benoît Dunckel (basová kytara, vokály), kteří se dali dohromady v roce 1995.
Kromě songů z nejnovější desky Love 2, které předcházela píseň Sing Sang Sung a Do The Joy a se kterou jedou evropské turné, uslyší jejich fanoušci jistě i starší kousky z alb Premiers Symptômes (1998), Moon Safari (1999), The Virgin Suicides (2000), 10,000Hz Legend (2001), Talkie-Walkie (2004) a Pocket Symphony (2007).
Aby AIR natočili svou novou desku Love 2, rozloučili se s externími producenty a postavili si své vlastní studio. Skoro celá je naplněná analogovými syntezátory a je to jasně znát. Ve svém nově zařízeném studiu strávili Air spolu s bubeníkem Joey Waronkerem většinu loňského roku a poprvé vydali album za pomoci improvizace. Rockovější kusy jako Be A Bee nebo Do The Joy, na něm jasně kontrastují s minimalistickými kompozicemi z minulého alba.
Zvukové kudrlinky na Pocket Symphony podle slov obou pánů inspirovala poetika Japonska, tentokrát k nám přicházejí s hybnějším materiálem. „Chtěli jsme tomu dát svěží zvuk,“ říká Jean-Benoît. “*Nesnažili jsme se vědomě vykročit nějakým směrem, chtěli jsme prostě natočit něco živého a energického.“* Největší síla nového alba leží jasně ve zpívaných písničkách, které jsou pokaždé vlastně ódou na něžné pohlaví. *„My se na ženy díváme velmi romantickým a idealizovaným pohledem,*“ usmívá se Jean-Benoît.
Příkladem může být třeba skladba So Light Is Her Footfall, kde je žena představována jako anděl. Jde o vizi ideální Anglie, kterou dnes už málokdo zná a samotný název je citací z Oscara Wildea. Přestože i gramatická hříčka Sing Sang Sung je tak chytlavá, že musí znít v hlavě od rána do večera, velkým hitem se může stát zejména věc Heaven’s Light, která zvedá k nebesům za sladkých zvuků kláves.
AIR vytěsnili rušivé okolní vlivy a vybrousili svůj zvuk k dokonalosti ve svém soukromém pařížském doupěti. „Všechno, co máme, je teď v našem studiu, takže konečně AIR zní tak, jak bychom chtěli,“ pochvaluje si Jean-Benoît. „Studio je naší kosmickou lodí a my s ní můžeme letět, kam se nám zlíbí.“
Air – La Femme D'Argent

Vstupenky: v předprodeji Ticketpro 1.200 Kč, VIP 1.600 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.