Honza Toužimský přijal hlavní roli v rock opeře Oidipus Tyranus

  • Honza Toužimský přijal hlavní roli v rock opeře Oidipus Tyranus Fotogalerie (11)
    • 01.12.2009
    • Tisk

    Oidipus Tyranus – tentokrát v hudebně-dramatickém provedení a zatím i ve své nejtvrdší podobě jako rock opera.

    Sdílejte článek:

Sofoklova antická tragédie Oidipus se opět dostává na divadelní prkna. Tentokrát v hudebně-dramatickém provedení a zatím i ve své nejtvrdší podobě jako rock opera. Nese název Oidipus Tyranus a autorsky se pod ni podepsali Pavla Forest a Milan Steigerwald. Stejná dvojice autorů jako u rock opery Antigona, na níž Oidipus Tyranus i volně navazuje. Hlavní roli Oidipa si zde zahraje Honza Toužimský, mimo jiné zpěvák skupiny Arakain. Premiéra rock opery je naplánována na 14. prosince.
“Baví mě různé báje, mýty a pohádky, ale rozhodující je pro mě vždycky samozřejmě hudba. A ta se myslím povedla, ale posoudit už musí diváci sami. A vzhledem k tomu, že už jsem účinkoval i v Antigoně, jejíž děj se místy s Oidipem prolíná, rozhodl jsem se jít i do tohohle, tak trochu volného pokračování,“ říká představitel titulní role Honza Toužimský.
Rock opera Oidipus Tyranus se poprvé divákům představí v pondělí 14. prosince v pražském divadle Milenium. Bude to zároveň i poslední představení pro tento rok, další jsou na programu zas od ledna 2010. Vedle Honzy Toužimského se v řadě rolích objeví i další představitelé rock opery Antigona, jako například Viktor Dyk, Bára Zemanová, Žántí, Lukáš Písařík, ale také i nové tváře, kterými budou třeba Helena Zeťová, Petr Dopita nebo Lešek Semelka. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Tiket-Art nebo v Divadle Milenium v pražských Holešovicích.
Představitel titulní role Honza Toužimský zároveň tímto představením uzavře i svůj pracovní rok 2009.
Připomeňme, že letos se divákům představil, jak ve zmíněné rock opeře Antigona, tak i v muzikálu Mona Lisa. Během roku stačil vydat singl Hotel Morrison, na němž pracoval s Jiřím Urbanem mladším, a také zrealizovat vydání CD „Above All“ jako vzpomínku na kapelu InSIDERS, ve které v minulosti působil.
Především je však frontmanem kapely Arakain, s níž v březnu vychází CD Restart. Následovalo jarní turné k CD a účast na řadě domácích i zahraničních festivalech. V současnosti vrcholí i podzimní Restart Tour.
Pomyslnou tečku za touto nabitou sezónou tak udělá právě premiérou rock opery Oidipus Tyranus.
14.12. Oidipus Tyranus rock opera – premiéra, Divadlo Milenium (19:00)
Více informací:
www.touzimsky.com
www.antigona-rockopera.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.