25 Years of Alphaville příští pátek 4.prosince na Žofíně

  • 25 Years of Alphaville příští  pátek 4.prosince na Žofíně Fotogalerie (6)
    • 26.11.2009
    • Tisk

    Alphaville, legendární alternativní skupi- na ze západního Berlína, ovládne 4. prosince palác Žofín.

    Sdílejte článek:

Alphaville, legendární alternativní skupina ze západního Berlína, ovládne 4. prosince od 20:00 palác Žofín, aby tu oslavila své pětadvacetiny.

V pátek 4. prosince ve 20:00 přivítá scéna Velkého sálu paláce Žofín legendární skupinu Alphaville. Kapela ze západního Berlína, která vznikla okolo vánoc v roce 1981 (zakladatelem byl zpěvák Marian Gold). Ještě v roce 1983 koncertovali pod názvem Forever Young. Až v roce 1984 to byli Alphaville a navíc s prvním CD na trhu Forever Young. V roce 1986 vychází další album Afternoons In Utopia, následované albem třetím The Breathtaking Blue a albem First Harvest, které je považováno odborníky za nejlepší. Práce ve studiu a skládání hudby pro Hollywood zabralo kapele všechen čas. V roce 1993 zjistili, že již 10 let vlastně nekoncertovali a tak vyráží na koncert do Bejrútu. Následovala další práce ve studiu, další alba a koncerty v Německu, po východní Evropě, v Peru. V roce 1998 vychází jejich osmicédéčková antologie, mapující celou historii kapely Dreamspaces. Tento výjimečný hudební počin byl během prvních tří měsíců na trhu beznadějně vyprodán a kapela vyráží na turné s novou show, plnou dech beroucích světel a efektů. Jejich show se stávají proslulými a kapela koncertuje s velkým úspěchem po celém světe. Alphaville si podmanili i USA, kde vyprodali řadu koncertů. Se svým livem albem Stark Naked And Absolutely Live dosáhli v německé alternativní hitparádě na první příčku, kde se napevno usadili na celé 3 týdny.
Na přelomu roku 2001/2002 vydali album Forever Pop. Je to soubor jejich nejznámějších hitů v nových tanečních remixech. V roce 2003 vyšel čtyřcédéčkový box Crazyshow, jako pokračování antologie Dreamspaces.
V rámci koncertu 4. prosince uslyší diváci kromě nejznámějších hitů i nově vytvořené skladby skupiny Alphaville.
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 1.150 Kč.
Více informací: www.alphaville.de
Alphaville – Dance With Me

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.