Midi Lidi přichází s albem Hastrmans, Tatrmans & Bubáks

  • Midi Lidi přichází s albem Hastrmans, Tatrmans & Bubáks Fotogalerie (8)
    • 18.11.2009
    • Tisk

    Výročí sametové revoluce a zároveň den vydání druhé desky elektronických vizionářů Midi Lidi.

    Sdílejte článek:

Výročí sametové revoluce, narozeniny maminky a zároveň den vydání druhé desky elektronických vizionářů Midi Lidi: album Hastrmans, Tatrmans & Bubáks vychází u X Production 17. listopadu a jak název napovídá, v porovnání s předchozím albem Čekání na robota je laděné na temnější notu. Hity jsou pryč, přicházejí city!
Novinka Midi Lidí obsahuje 17 skladeb a kapela ji nahrávala v improvizovaném studiu na kopcích u Rožnova pod Radhoštěm. Svými nápady se na ní podíleli také hosté ze skupin JackJack a Ali Ibn Rachid. Zvukovou podobu alba pak výsledným mixem ve studiu Jámor posvětil opět Ondřej Ježek.
Sama kapela o desce říká: „Deska vypráví o vnitřních strašidlech. Jde o takovou „desku v tísni“. Je melancholičtější, temnější, ale hudebně i emotivně barevnější. Jako podzim. Může se tedy stát, že někteří posluchači zvyklí na veselé Midi Lidi budou překvapeni. Prostě hity vystřídaly city! A srandovní písničky si necháváme na příští desku!“ Midi Lidi zpívají opět česky, ale zazní i slovenština, polština a dokonce nečekaně angličtina, jednak logicky díky spolupráci se skupinou Chumbawamba a podruhé v písni Lednice, kde Petr Marek zpívá anglický text, který se mu zdál ve snu. Nahrávka zpěvu je použita z ranního diktafonu v meziprobuzení. Obal alba i plakát k turné vytvořila autorská dvojice Filip Cenek a Magdalena Hrubá (Fiume Std.), videoklip Pouzdro vznikl v režii VJ Koloucha.
Kdo jsou Midi Lidi:
Petr Marek: počítač, flexaton, kytara, texty, zpěv
Prokop Holoubek: klávesy, bicí, klarinet, trombon, kytara
Markéta Lisá: počítač, klávesy, zvuky, klarinet, zpěv
Hosté: An On Bast: hlas Morze Babuta Šedivá: hlas Noc Ladislav Mirvis Mirvald: sbor Ľubo Burgr: zpěv a text Pohlednice Chumbawamba: melodie, text, zpěv El Fusilado
Křest alba v rámci Bubáks tour:
24.11. Praha – Roxy
25.11. Plzeň – Anděl Café
26.11. Brno – Fléda
27.11. Bratislava – A4
28.11. České Budějovice – Velbloud
11.12. Harrachov
Co se dělo v mezidobí:
V období mezi oběma alby Midi Lidi zkomponovali hudbu k filmu Protektor od režiséra Marka Najbrta, který byl nominován na Oscara a aspiruje na filmovou událost roku, odehráli přes 100 vystoupení v ČR, Polsku, Německu, Anglii, Rusku a Slovensku a vytvořili řadu remixů, mj. cover verzi písně Co jsem měl dnes k obědu pro album předělávek Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Dále se Midi Lidi podíleli na vzniku filmu Petra Marka s pracovním názvem Nic proti ničemu, složili hudbu k představení Dejvického divadla Krajina se zbraní a slovenského skladatele Marka Piačka inspirovali natolik, že na motivy jejich hudby vytvořil Symfonii všech Midi Lidí, která měla v listopadu 2008 úspěšnou premiéru v bratislavské filharmonii.
Další informace:
www.xproduction.cz
www.midilidi.cz
www.unarclub.cz
www.myspace.com/midilidi

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.