Karel Kryl, „básník s kytarou“, je tu s námi stále | ABradio.cz

Karel Kryl, „básník s kytarou“, je tu s námi stále

  • Karel Kryl, „básník s kytarou“, je tu  s námi stále Fotogalerie (4)
    • 10.11.2009
    • Tisk

    Mladý Karel Kryl na svých dochovaných předexilových studiových nahrávkách z let 1967 – 1969.

    Sdílejte článek:

Nezapomenutelný a nesmrtelný protikomu- nistický bojovník s kytarou jako zbraní se zase hlásí o slovo. Karel Kryl se vrací na dalším výročním albu.

Karel Kryl, „básník s kytarou“, odešel před patnácti lety, ale je tu s námi stále, abychom nezapomněli.
Je tu druhé výroční CD Karla Kryla pro rok 2009. Po jarní rekonstrukci jeho koncertních vystoupení před emigrací na podzim 1969 jde tentokrát o cenný souhrn dochovaných studiových nahrávek.
Kromě již asi definitivně ztracených snímků z Ústí nad Labem, Olomouce a Prahy je Ostrava jedinečnou šancí slyšet Karla Kryla mladého, s minimálním časovým odstupem komentujícího události té doby. Především archiv Českého rozhlasu, ale také Archiv Karla Kryla a zdroje kompilátora Jana Šulce daly vzniknout tomuto mimořádnému projektu.
Se snahou o minimální repertoárové překrytí, a naopak o doplnění předchozích nosičů Karla Kryla, tu najdete celkem 29 tracků. Není tu nic z Bratříčka, ale je tu vše z něj vynechané a další snímky, definující tehdejší Krylův profil. Celkem 19 z nich se pak objevuje na cédéčku vůbec poprvé.
Tuto zajímavou hudební sestavu zvukově povýšil remastering O. Slezáka v ADK-Prague. Booklet nabízí – vedle pečlivé ediční poznámky – sadu málo známých fotografií Zdeňka Thomy a dobové rozhovory, novinové články i stránky z notýsků a diářů Karla Kryla.
Tracklist: Stéblo pšenice, Pitomý chanson, Tráva, Hannibal, Preludium, Blátivá stráň, Prsten s kamejí, Zpívání pro Miss Blanche, Spásonosný song, Srdce a kříž, Pušky a děla, Tragédie s agentem, Monika, Píseň pro Blbouna nejapnýho, Gulášová polífka, Provizorní balada, Jeřabiny, Veličenstvo Kat, Tak vás tu máme, Marat ve vaně, Habet, Bílá Hora, Rakovina, Podivný ovoce, Pomník Slzy, Okupační popěvek, Blátivá stráň (některé skladby jsou ve více verzích).

Album Karel Kryl: Ostrava 1967 – 1969 vychází 13. listopadu.

Karel Kryl: Tak vás tu máme

Více: www.karelkryl.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.