České nebe Járy Cimrmana pokřtil Karel Šíp

22. října pokřtil Karel Šíp patnáctou, podle vyjádření autorů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka poslední, hru Divadla Járy Cimrmana České nebe.

Hra České nebe měla premiéru 28. října 2008 a od té doby má za sebou dvě stovky repríz a je pořád vyprodaná. Teď, jako obvykle s ročním odstupem, vyšlo a bylo pokřtěno stejnojmenné CD.
České nebe se tradičně skládá ze semináře a vlastní hry a potěší ctitele tohoto divadla očekávaným cimrmanovským humorem. Tentokrát vychází z aktuálního tématu – sestavování nebeské komise ze slavných Čechů, jejímž úkolem je rozhodovat o osudech uchazečů o místo v nebi.
Titul prozrazuje dlouholetou zkušenost tvůrců, kteří s moudrou ironií prezentují dějiny Česka a české koruny. Cimrmanův dramatický kšaft (závěť) uzavírá více než čtyřicetileté dějiny jedné mystifikace, která se stala žijící legendou.
Za více než třicet let se prodalo přes 1 milión 100 tisíc nosičů her Divadla Járy Cimrmana a v roce 2007 převzali Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak Milionovou desku Supraphonu. Hra České nebe se za prvních šest dnů prodeje přiblížila ke statutu Zlaté desky a usadila se na prvním místě v hitprádě IFPI.
Ukázka: Jára Cimrman vynalezl web!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.