Píseň Imagine zaplní Václavské náměstí, buďte u toho

  • Píseň Imagine zaplní Václavské náměstí, buďte u toho
    • 23.10.2009
    • Tisk

    Co dokáže přimět tisíce Čechů, aby společně na Václavském náměstí zazpívali Lennovovo Imagine?

    Sdílejte článek:

Co dokáže propojit 93 zemí světa? Co dokáže spojit tisíce organizací všech kultur a národností a aktivovat miliony dobrovolníků, kteří dennodenně pořádají desítky akcí ve všech světových městech? A co dokáže přimět tisíce Čechů, aby společně na Václavském náměstí zazpívali Lennonovo Imagine? Za vším stojí jeden společný hlas Světového pochodu za mír a nenásilí, jedinečné mezinárodní akce, která přijde začátkem listopadu i do Česka.
Světový pochod za mír a nenásilí je mezinárodní akce, jejímž smyslem je dát prostor všem, kdo nejsou spokojeni se současnou násilnou situací ve světě a chtějí pro změnu k lepšímu také něco udělat. Pochod vyšel 2. října z Wellingtonu na Novém Zélandu a během tří měsíců projde téměř celý svět a dojde až do Argenity, kde bude 2. ledna 2010 zakončen.
Do Prahy přijde Světový pochod v neděli 1. listopadu a u této příležitosti proběhne řada akcí. Největší bude multikulturní MÍR party na Václavském náměstí – v úterý, 3.listopadu od 17hodin, na kterou jste všichni zváni. Společně se zde pokusíme o vytvoření nového světového rekordu v karaoke s písní Imagine. Poté proběhne multikulturní průvod Prahou ve stylu karnevalu v Riu a na závěr vypustíme thajské lucerny přání, které již Prahu zaplavily v rámci akce Light the future 2. října a měly velký úspěch. V rámci pochodu proběhne v ČR také konference v Senátu Parlamentu ČR, 2.11. od 9hodin.

Záměrem pochodu je odstranění jaderných zbraní, postupného snížení počtu konvenčních zbraní a podpisu mezinárodních smluv o neútočení. Dále také dosáhnout toho, aby se vlády států zřekly války jako platného způsobu řešení konfliktů. Dalším důležitým cílem je uznat a oslavit to nejlepší ze všech rozmanitých kultur a národů na Zemi.
ABradio.cz je jedním z mediálních parterů této akce!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.