Tvrďáci Tör a Debustrol ovládnou zítra KC Vltavská | ABradio.cz

Tvrďáci Tör a Debustrol ovládnou zítra KC Vltavská

  • Tvrďáci Tör a Debustrol ovládnou zítra KC Vltavská Fotogalerie (9)
    • 30.09.2009
    • Tisk

    Ve čtvrtek 1. října od 20:00 bude patřit Velký sál KC Vltavská tvrdé muzice Tör a Debustrol.

    Sdílejte článek:

Ve čtvrtek 1. října od 20:00 hodin bude patřit Velký sál KC Vltavská hodně tvrdé muzice osvědčených metalových kapel Törr a Debustrol.

Skupina Törr, pojmenovaná podle zrušené jednotky atmosférického tlaku, vznikla už v roce 1977. Za léta svého působení stihla totálně změnit sestavu a tak se historie kapely vlastně dělí na éru před Henychem a za Henycha. Ten v roce 1987 publiku představil něco tak strašidelně démonického, s neobvykle drsnou muzikou se záhrobními a místy až satanickými texty, že způsobil na české metalové scéně malou revoluci. Z black metalu přes experimenty s elektronikou se v poslední době dvojice Henych – Hereš obloukem navrací do zlaté éry Törr inspirovanou klasiky jako Venom nebo Motörhead.
Debustrol se na české scéně pohybuje od roku 1986. V roce 1988 je objevil Vlasta Henych z Törru a Debustrol se dostal na Death Metal Session konanou do DKDP (dnes KC Vltavská). V roce 2006 oslavila kapela dvacet let existence vydáním DVD. Debustrol se stal legendou a svým fanouškům mají stále co nabízet, protože jejich kombinace mezi trash a hard metalem je takříkajíc vražedná. Jejich novinkou je na jaře vydané již jedenácté album Rwanda.
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro a Ticketportal za 130 Kč, na místě za 150 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.