Andreas Vollenweider bude za týden v Bratislavě

  • Andreas Vollenweider bude za týden v Bratislavě
    • 27.09.2009
    • Tisk

    Andreas Vollenweider, nejlepší harfenista světa, bude koncertovat 4. října v Domě kultury Ružinov.

    Sdílejte článek:

Švýcarský hudebník Andreas Vollenweider, nejlepší harfenista světa, bude koncertovat v neděli 4. října od 20:00 v Domě kultury Ružinov.

Pokud jste neslyšeli nejlepšího harfenistu na světě, pak byste měli 4. října zamířit do Bratislavy. Vůbec poprvé tam vystoupí švýcarský hudebník Andreas Vollenweider na exkluzivním koncertu, který se uskuteční od 20:00 v Domě kultury Ružinov.
Vollenweider byl několikrát byl nominován na cenu Grammy a za album Down To The Moon tuto cenu i získal. Jeho hlavním nástrojem je elektronicky upravená harfa, kterou si sám sestrojil. Společně s ním vystoupí řada dalších výborných hudebníků. Vollenweidera tvorba se objevuje v žebříčcích řady hudebních žánrů od world music, přes jazz, new age až po klasiku.
Během své kariéry Vollenweider spolupracoval s Bobbym McFerrinem, Lucianem Pavarottim nebo Miltonem Nascimentem. Prodal více než patnáct miliónů nosičů. Některé jeho koncerty, uskutečnil jich kolem čtyř tisíc, jsou kuriózní: hrál například na alpském štítě ve výšce 2500 metrů či v kráteru sopečné jeskyně.
Více informací: www.vollenweider.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.