Maurice a Barry Gibbové – Bee Gees – se vracejí

Po nečekaném úmrtí Maurice se zbylí dva bratři Gibbové ze slavné skupiny Bee Gees, Robin a Barry, se zase dali dohromady pod jménem Bee Gees.

Skupinu Bee Gees založili v 60. letech bratři Gibbové: Barry (zpěv, kytara), Robin (zpěv) a Maurice (zpěv, basová kytara, klávesy). Čtvrtý bratr Andy, který byl rovněž zpěvák, ale se skupinou Bee Gees nehrál, zemřel v roce 1988 ve věku pouhých třiceti let na srdeční problémy. Narodili se v Manchesteru ve Velké Británii, pak se rodina přestěhovala do Austrálie. V té době už holdovali muzice. Vyhráli rozhlasovou soutěž a v roce 1963 vydali svůj první singl The Three Kisses Of Love. O tři roky později už byli nejpopulárnější hudební skupinou v Austrálii. A slavní byli po celém světě. Mezi jejich největší hity patří například Massachusetts, To Love Somebody, How Deep Is Your Love, Stayin' Alive, Night Fever nebo Guilty. Dotáhli to až ke společné hvězdě na Hollywoodském chodníku slávy.
Když v roce 2003 zemřel Maurice Gibb na infarkt, chtěli na jeho počest pokračovat v hraní pod stejným názvem, ale později s jeho používáním váhali a pracovali nezávisle na sobě.
Nyní, po šesti letech, se rozhodli znovu vystupovat spolu. Robin Gibb to řekl rozhlasové stanici BBC po dohodě se svým bratrem Barrym. „Dáváme se zas dohromady,“ řekl.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.