Psí vojáci s Jablkoněm zahrají v České Lípě

  • Psí vojáci s Jablkoněm zahrají v České Lípě Fotogalerie (11)
    • 30.08.2009
    • Tisk

    V pátek 4. září se od 19 hodin na nádvoří vodního hradu Lipý odehraje koncert legendární

    Sdílejte článek:

V pátek 4. září se od 19 hodin na nádvoří vodního hradu Lipý odehraje koncert legendární formace Psí vojáci, sekundovat jim bude Jablkoň.

Formace Psí vojáci, která zavítá během své koncertní šňůry i do České Lípy bude hrát 4. září na vodním hradě Lipý. Psí vojáci jsou dnes legendou téměř nedotknutelnou a přestože bývají zařazováni k hudbě alternativní, samotná skupina svou tvorbu popisuje jako jakousi mezizónu na dohled od undergroundu.
Na nádvoří hradu se dá proto opět očekávat nevídaná energie a zejména výkon hlavní postavy kapely, pianisty a zpěváka Filipa Topola.
Přestože je frontman Psích vojáků žijící legendou české alternativy, jeho styl se stále ještě vyvíjí a vždycky se najde něco, čím své posluchače překvapí. Stále stejné a stále stejně dobré zůstávají texty skladeb, které zpěvák vykřikuje poloshrbený od klavíru. Barvité obrazy, syrová přirovnání, verlainovská poetika… slova jsou poskládaná jakoby mimoděk, ale té samozřejmosti s níž plynou nebo jsou vykřikována zkrátka nelze odolat. Síla jeho písňových nápadů hypnotizuje publikum jako magnet – každé další slovo překvapí a zároveň perfektně zapadá do skládačky těch předcházejících. Jednotlivé skladby díky tomu získávají naprosto neopakovatelnou atmosféru, ať už mluvíme o temné Napsal jsem píseň nebo Kainarem inspirovaných Holičkách. Filip Topol umí v té nejméně očekávané chvíli přijít s něčím novým, překvapit i nadchnout.
Ve stejný den a na stejném místě bude koncertovat také skupina Jablkoň. Tato skupina začala vystupovat před více než třiceti lety pod křídly pražské Jazzové sekce. Svou činnost později dělila mezi rockové a folkové akce, občas zabrousila i do oblasti jazzu a vážné hudby. V současném koncertním programu Jablkoň úspěšně kombinuje své tradiční hledačské pojetí s novými písničkami. Tato přední česká skupina alternativní hudební scény dostala v roce 2005 cenu Anděla za CD Hovada boží. Navázala spolupráci s předním českým houslistou Jaroslavem Svěceným, královéhradeckým symfonickým orchestrem a s Brněnskou filharmonií. Skupinu též doplnil zpěvem a hrou na saxofon pátý člen Anička Duchaňová. Ta by neměla chybět ani během vystoupení v České Lípě.
Vstupné 200 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.