Skvělé úspěchy českých jazzmanů v zahraničí

  • Skvělé úspěchy českých jazzmanů v zahraničí Fotogalerie (5)
    • 22.08.2009
    • Tisk

    Mladé české kvarteto Points a jazzový guru Jaromír Honzák zaznamenali vynikající úspěchy.

    Sdílejte článek:

Mladé české kvarteto Points a český jazzový guru Jaromír Honzák zaznamenali vynikající úspěchy v početné celosvětové konkurenci.

Mladý český jazzový kvartet Points dosáhl historického úspěchu vítězstvím v prestižní soutěži mezinárodního jazzového festivalu ve španělském Getxu.
Jde o prvního českého účastníka této soutěže, který cenu získal. Porota vybírá z velkého množství dodaných nahrávek a úzký okruh finalistů pozve k živému soutěžnímu vystoupení v rámci festivalu. Finále se v minulosti z českých formací zúčastnili např. Ondřej Pivec Organic Quartet a Trio Davida Dorůžky. Points, existující teprve od loňského roku, hrají ve složení Luboš Soukup (saxofon), Miroslav Hloucal (trubka), Tomáš Liška (kontrabas) a Tomáš Hobzek (bicí). Kapela, která na základě vítězství ve Španělsku získala pozvání na několik evropských festivalů a byla též zařazena do soutěže Jazz Hoeilaart, nedávno natočila ve studiu Sono Records debutové album, které v únoru 2010 vypustí vydavatelství Animal Music.
Další úspěch slaví český jazzový guru Jaromír Honzák. Ten byl za své album A Question To All Your Answers (v Čechách získalo cenu za nejlepší jazzové album roku 2007) aktuálně nominován na cenu „Nejlepší instrumentální jazzové album" v mezinárodních hudebních cenách Just Plain Folks. Ty se konají od roku 2000 jednou za dva roky a množstvím posuzované hudby se staly největší hudební soutěží světa. Jsou jedinečné v tom smyslu, že rozhodovací proces mají v rukou dobrovolníci z řad hudebních profesionálů i fanoušků a až do výsledných nominací je celý proces anonymní. V tomto ročníku bylo posouzeno přes 42 000 desek ze 160 zemí světa. Ceny Just Plain Folks mají zcela nekomerční charakter. Účast je zdarma a účelem výběru je pouze nalézt zajímavou hudbu ze všech koutů světa. Závěrečný ceremoniál s vyhlášením vítězů proběhne 29. srpna v americkém Nashvillu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.