Ve Futuru v lednu vystoupí You Me At Six

  • Ve Futuru v lednu vystoupí You Me At Six
    • 11.09.2018
    • Tisk

    Pětka You Me At Six je rozhodnutá stát se největší a nejslavnější rockovou kapelou Velké Británie. Natočila novou desku a vyrazí na turné, v jehož rámci se 26. ledna 2019 zastaví v pražském Futurum Music Baru.

    Sdílejte článek:

Když se You Me At Six sešli, aby začali práci na novém albu, klasicky znějícím Night People, pověsili na zeď v londýnském studiu bílou tabuli, na kterou si kromě padesátky nových písní napsali všechny úspěchy, jichž dosáhli od založení ve Weybridge v Surrey v roce 2004. 

V seznamu byla vystoupení v Ally Pally, ve Wembley aréně a O2 aréně, dále dvě Top Five alba (Hold Me Down z roku 2010 a Sinners Never Sleep  roku 2011) a jedno Number One album (Cavalier Youth z roku 2014) a celkem 13 po sobě jdoucích singlů v A seznamu Radia 1. 

"Když jsme to psali, moc jsme se nasmáli, protože jsme skoro zapomněli, co se za těch víc než deset let dřiny vlastně seběhlo,” prohlásil s úsměvem frontman Josh Franceschi.

"Ten nápad jsme dostali jako takovou injekci našemu sebevědomí. Není cesty zpět, dá se jít jen kupředu. Chceme hrát ve větších halách a na všech festivalech.” 

"Chtěli jsme natočit desku, která by nebyla jen odrazem hudby někoho jiného nebo rockové hudby obecně. Doufali jsme, že se nám povede udělat něco nadčasového,” dodal a vysvětlil.

"Proto je na Night People ta obrovská hiphopová energie. Hodně jsme tuhle muziku při skládání písniček na novou desku poslouchali.” 

Hledání nového soundu přivedlo kapelu i k novému producentovi – stal se jím Jacquire King známý spoluprací s Jamesem Bayem a Kings Of Leon.

Kapela se za ním vypravila do Nashvillu v americkém státě Tennessee, nejdřív na tři týdny v únoru 2016 a pak ještě na čtyři týdny v květnu. Kingova technika nahrávání naživo ve studiu jejímu zvuku prospěla a energie a emoce každé skladby jsou na albu až hmatatelné. 

Po sessions v Nashville se kapela vrátila do Danova studia, kde vznikl další, nový materiál inspirovaný pobytem v USA.

www.dsmacku.com

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.