Miro Žbirka a jeho album součástí art díla

  • Miro Žbirka a jeho album součástí art díla
    • 10.09.2018
    • Tisk

    Nejen silueta samotného Mira Žbirky se stala inspirací pro známou českou malířku a grafičku žijící ve Velké Británii Mílu Fürstovou. Náměty chodila čerpat i do studia 3 v Abbey Road, kde Miro Žbirka nahrával už druhé album.

    Sdílejte článek:

Seznámila se tak nejen s celým tamním hudebním týmem, který se na vzniku desky podílel, ale také se Žbirkovou rodinou.

Všechny tyto zážitky a dojmy, spolu s fragmenty z jeho skladeb, pak vetkla do jedinečných grafik. 

Mílu Fürstovou proslavil hlavně ilustrovaný obal alba kapely Coldplay Ghost Stories.

Časopisu ArtLover nedávno řekla: "Chris Martin je vrstevník, ale Meky je hvězda. Když jsem byla malá, on už byl slavný a měl hity!“

Miro Žbirka naopak zase složil poklonu jí, když řekl: "Album už je hotové a připravené. Jsem rád, že jsme všechno stihli. Už za necelý měsíc bude na světě a s ním i skvělý obal ilustrovaný báječnou Mílou Fürstovou. Jde o opravdu výjimečné dílo. Obzvlášť se vyjímá na velkém obalu vinylu.“

V těchto dnech vzniká pro druhou skladbu z alba videoklip. Tentokrát jde o duet, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka.

Do hlavních rolí obsadil, dnes už dvorní Žbirkův režisér (a syn), David Žbirka samozřejmě hlavní protagonisty: Katku Knechtovou a Mira Žbirku. Natáčelo se kousek za Prahou v produkci Vojtěcha Nedvěda.

Skúška snov bude mít premiéru ve stejný den jako celé Double Album

Ve slovenštině i angličtině ho vydá Universal Music,a to 5. října 2018 na 2CD a 2LP. 

Chystají se k němu tři speciální koncertní křty - 25. října v pražském Lucerna Music Baru, 27. října v královéhradeckém Klubu Denoche  a 29. října v brněnském Sono Centru.

www.zbirka.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.