Marta Jandová dokončuje první sólové album

  • Marta Jandová dokončuje první sólové album Fotogalerie (12)
    • 30.08.2018
    • Tisk

    Zpěvačka Marta Jandová letos v říjnu vydá vůbec první sólové album. A nebude to jen tak! Marta je, až na jednu výjimku, výhradní autorkou všech skladeb.

    Sdílejte článek:

Tou jedinou výjimkou je písnička Školíš mě od Marka Ztraceného. Videoklip k ní byl zveřejněn už loni a počet zhlédnutí na YouTube se vyšplhal na úžasných 1 300 000.

Singl teď poprvé vychází v digitální podobě.

Nahrávka v těchto dnech vzniká ve studiu Propast s producentem alba Lukášem Pavlíkem a s doprovodnou kapelou Marty Jandové, kterou tvoří kytarista Ondřej Pátek, basista Dalibor Mucha a klávesista Jan Zlatuška, bicí pak nahrál sám producent Lukáš Pavlík, jenž tento post aktuálně zastává ve skupině Chinaski.

Finální mix a mastering provede v Německu Udo Rinklin, který spolupracoval i s Die Happy a s řadou dalších úspěšných interpretů, převážně z německy hovořících zemí.

Marta Jandová o chystaném album prozrazuje: "Jsem samozřejmě docela nervózní. Sice už mám za sebou pětadvacet let hudební kariéry, ale nikdy jsem nestála sama za sebe – vždy jen s kapelou. Teď je to moje vlastní dílo a celou zodpovědnost nesu já. Poprvé jsem psala písničky na texty a ne obráceně, jako v minulosti. K tomu je to má česká premiéra. Mám plný mobil různých nápadů, někdy jen pár vět, o kterých chci psát a komponovat. Vesměs jsou to písničky pozitivního rázu, jenom jedna je o strachu. Ta má kolem sedmi minut.“

Marta Jandová je stále také členkou úspěšné německé rockové kapely Die Happy, která vznikla v roce 1993.

Kapela na podzim oslaví 25 let na scéně a vyjede na Die Happy 25th Anniversary Acoustic Tour 2018. Jubilejní koncert je připravený i v Praze, a to na 27. října v Paláci Akropolis, kde zároveň Marta pokřtí novinkové sólové album.

www.supraphon.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.