Too Many Zooz rozjedou další velkou party

  • Too Many Zooz rozjedou další velkou party
    • 31.07.2018
    • Tisk

    Newyorské buskerské trio Too Many Zooz může vděčit svému úspěchu hlavně sociálním sítím. Před třemi lety je totiž náhodný kolemjdoucí natočil, jak hrají v metru a z buskerů se rázem stala virální senzace. 

    Sdílejte článek:

Poté, co jejich videa obletěla celý svět, vyprodali i pražský klub Roxy a teď je čeká i první zastávka v Brně.

Jejich koncert proběhne 5. listopadu 2018 na Flédě.

Členové kapely Too Many Zooz se potkali na Manhattan School of Music a aby si jako studenti přivydělali, začali hrát v ulicích i v metru.

Leo Pellegrino (barytonsaxofon), Matt "Doe" Muirhead (trubka) a David "King of Sludge" Parks (bicí) si vedli tak dobře, že netrvalo dlouho a na jejich buskerské show chodili lidé do metra cíleně a z Too Many Zooz se stala kultovní městská kapela.

Když se záznamy jejich koncertů začaly šířit online a vystoupení navštěvovalo čím dál víc lidí, bylo jasné, že se právě zrodila nová skupina, která se z ulic vydá na vlastní koncerty.

V roce 2015 vyjeli Too Many Zooz jako kapela vůbec poprvé na turné po malých klubech v USA. O rok později vydali první desku Subway Gawdz a dalším obrovským úspěchem byla spolupráce s Beyoncé na jejím albu Lemonade a doprovázení na jejím vystoupení při předávání CMA Awards 2016.

Na kontě mají čtyři EP a jedno studiové album.

Posluchače si získali neuvěřitelným smyslem pro rytmiku a chytlavé melodie. Kapela se vrací ke kořenům jazzu, rocku i africké hudby, nápaditě je kombinuje s prvky EDM nebo housu. Tento druh hudby sami členové označují jako „brass house“. Zásadně však tvoří bez použití elektronických nástrojů a efektů.

Vstupenky za 490 korun se budou prodávat na webu fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketmaster. Show se koná v rámci série [loveit] sound podporované Jägermeisterem.

www.fource.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.