Th!s mají v klipu Lemmyho, Slashe i Ewu

  • Th!s mají v klipu Lemmyho, Slashe i Ewu
    • 19.06.2018
    • Tisk

    Druhý videoklip k debutovému EP "We are TH!S" kapela natočila k písni "L(Lemmy)" a vznikal v neuvěřitelně fotogenickém areálu Královodvorských železáren nedaleko Berouna. Režie se tentokrát, na rozdíl od prvního videoklipu, ujal Vojta Kotek, který je zároveň baskytaristou Th!s.

    Sdílejte článek:

Podobně jako v případě jejich prvního klipu Dance! se vyplatí vydržet až do úplného konce, kdy vám bude odhalena nečekaná pointa.

"Pecku L(Lemmy) jsme napsali na počest tomuhle rokenrolovýmu princi ještě za jeho života, ale pravděpodobně ji i tak nikdy neslyšel. O obrazovém ztvárnění jsem přemýšlel dlouho a hodně dlouho jsem si klip nedovedl vůbec představit. Jak udělat klip k písničce o Lemmym bez Lemmyho? Až těsně s blížícím se termínem natáčení mě napadl klíč, jak ke klipu přistoupit,“ svěřil se nám Vojta Kotek.

"Na konci našeho prvního klipu k písni Dance! vystupujeme v převlecích za slavné muzikanty. Tehdy vznikl i nápad s Ewou Farnou. Když jsem si totiž v kostýmu Slashe sundal klobouk a zůstala mi na hlavě kudrnatá paruka, všimli si kluci z kapely, že nápadně připomínám jednoho muže, který je Ewě velmi blízký. Rozhodl jsem se tuto myšlenku využít a dotáhnout. Napadlo mě, že zkusím oslovit Ewu, zda by nechtěla s námi tenhle vtípek dotáhnout."

"Ewa projevila skutečně skvělý smysl pro humor. Nápad se jí líbil a dokonce se uvolila v klipu zahrát hlavní ženskou roli. Nejen, že zvládla velmi náročný natáčecí den plný nepříjemných příkoří, ale ještě navíc svou roli sehrála opravdu brilantně! Je to velká profesionálka a strašně fajn holka! Náš zpěvák Honza Melíšek ztvárnil prince Lemmyho, na kytaristu Ondru Vyorala a bubeníka Pepu Černého vyšly role Lemmyho bodyguardů. Velkou pomocí nám byli i naši fanoušci, kteří v klipu sehráli dělníky a Lemmyho poddané.”

Honza Melíšek o vtělení do postavy Lemmyho prohlásil: "Hrát postavu takové legendy byla velká zodpovědnost. Ale chtělo se po mě, abych většinu času pil a kouřil, takže to šlo. Vtělení do Lemmyho se mi zalíbilo natolik, že když mi v maskérně sundavali bradavice, uronil jsem slzu. Z role jsem si přenesl i Lemmyho zálibu ve whisky s kolou, ačkoli tu jsem sdílel už dávno předtím.”

Th!s v těchto dnech finišují s pracemi na druhém EP, které vyjde 1. listopadu 2018.

www.this.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.