Tata Bojs zahájí oslavy kulatin na Metronomu

  • Tata Bojs zahájí oslavy kulatin na Metronomu Fotogalerie (1)
    • 18.06.2018
    • Tisk

    V pátek 29. června uplyne přesně třicet let ode dne, kdy se začala psát historie Tata Bojs. Kapely, která se za tři dekády existence etablovala jako jedna z nejzajímavějších tuzemských skupin, pro niž je po celou dobu charakteristická snaha neustrnout na místě, posouvat se vpřed hudebně i vizuálně.

    Sdílejte článek:

A přesně dle této filosofie hodlá pojmout i oslavy třicetin.

První část proběhne už tento pátek 22. června na pražském Výstavišti v rámci festivalu Metronome, kde Tata Bojs a jejich hosté Umakart, Midi Lidi, Zrní a bubeník Blur Dave Rowntree coby afterparty DJ na celý den a noc obsadí Moon Stage.

Na závěr roku se pak chystá v pražském DOXu velká výstava "mapující historii Tata Bojs pohledem současnosti".

"Když nás z Metronomu oslovili se zájmem o koncert na letošním ročníku a nabídli nám vlastní 'narozeninovou' stage včetně možnosti promluvit do její dramaturgie, přišlo nám to jako dobrej nápad," vysvětluje Milan Cais, jak vznikl koncept Tata Bojs 30.

A nebyli by to Tata Bojs, kdyby myšlenku nedotáhli do nejmenších detailů.

"Celá akce se ponese ve znamení trojek - 3 kytaristé, kteří s námi v minulosti hráli a s nimi 3 vzpomínkové písničky, které si navíc budou moci diváci sami 'vykřičet', 3 hosté a s nimi zase 3 písničky nebo spíš 3 mash-upy jejich a našich skladeb," dodává Cais.

Průběh samotného narozeninového koncertu, který odstartuje ve 23:15 po vystoupení Massive Attack a potrvá skoro dvě hodiny, budou navíc moci částečně ovlivnit i fanoušci.

Každý z bývalých kytaristů Tata Bojs, tedy Marek Padevět, Marek Doubrava a Maťo Mišík totiž s kapelou nazkouší dvě písně, a až na místě fanoušci hlasitým rykem rozhodnou, která zazní naživo.

Koncert na Metronome bude z kategorie těch opravdu mimořádných.

A podobně tomu jistě bude i s chystanou narozeninovou výstavou v DOXu, jejíž vernisáž je v plánu 29. listopadu s tím, že expozice pak potrvá do začátku března 2019.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.