Umění v ulicích podpořilo na 60 tisíc lidí

  • Umění v ulicích podpořilo na 60 tisíc lidí
    • 11.06.2018
    • Tisk

    Třetí ročník multižánrového festivalu Praha Žije Hudbou, který proběhl od 7. do 9. června 2018, nabídl program na více než padesáti místech po celé Praze. Akci navštívilo na 60 tisíc lidí.

    Sdílejte článek:

Vystoupili například Aneta Langerová, James Cole, Indy&Wich + LA4 a řada dalších.

Hlavní scénu pátečního festivalového dne hostil Smíchovský pivovar, sobotnímu programu dominovala scéna na Klárově.

Kvůli náhlému přívalovému dešti byla část sobotního večerního programu přesunuta do klubu Rock Café, kde zahráli Himalayan Dalai Lama, Ghost of You a také hvězdy zahraničního programu: irská multiinstrumentalistka ROE, rapper Infidelix či londýnské duo Heymoonshaker.

"Máme velkou radost, že se naše iniciativa setkala s takovým ohlasem a dokázali jsme, že nejen umělci, ale i veřejnost stojí o kulturu ve veřejném prostoru. I přes nepřízeň počasí se téměř celý program podařilo odehrát. Těšíme na další ročník festivalu, který proběhne 6. až 8. června 2019,” prohlásil ředitel festivalu Jan Gregar. 

Od čtvrtka 7. do soboty 9. června zažila Praha velkolepou oslavu pouličního umění na více než padesáti místech velkoměsta.

Hudební a divadelní produkce zaplnily ulice a nabídly kolemjdoucím netradiční zážitky.

Kromě zavedených umělců dal festival příležitost také aktivním buskerům a začínajícím kapelám, souborům a umělcům podpořit vystoupeními myšlenku buskingu.

Festival se zároveň vysílal v přímém přenosu na facebookový profil akce, kde návštěvníky jeho děním prováděli Jenovéfa Boková a Daniel Tůma a také maskovaný Uličník, patron festivalu.

Pořadatelem akce Praha Žije Hudbou je Nerudný Fest.cz, jedna z nejvýznamnějších produkcí v Praze, která stojí mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí Jazz, Student Festem nebo Festivalem svobody a dalšími projekty.

www.prahazijehudbou.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.