Levandulová Half Waif roztančí Prahu i Brno | ABradio.cz

Levandulová Half Waif roztančí Prahu i Brno

  • Levandulová Half Waif roztančí Prahu i Brno
    • 05.06.2018
    • Tisk

    Americká synthpopová písničkářka a producentka Nandi Rose Plunkett aka Half Waif se na podzim vrátí do České republiky v rámci prvního evropského headline turné.

    Sdílejte článek:

Poprvé se u nás přestavila jako support Iron & Wine, kdy téměř roztančila a zvedla ze židlí diváky usazené v křeslech divadla Hybernia.

Její energicky melancholický pop roztančí 14. září i návštěvníky v brněnském Kabinetu Múz a o den později 15. září pak v pražském Chapeau Rouge.

V obou klubech přestaví letošní debutovou desku Lavender.  
 
Sama Half Waif mluví desce jako o talismanu, který připomíná, že jakékoliv nesnáze nikdy nejsou tak hrozné, aby nebylo možné je překonat.

Její název Lavender odkazuje na jednu z prvních dětských vzpomínek, kterou má na babičku Ashu. Ta totiž vždy na zahradě natrhala levanduli a vhodila ji do vroucí vody, aby bylina provoněla celý dům. Přestože Asha nedávno zesnula, deska jejím odchodem ovlivněná není.

 

Lavender se spíš věnuje vztahu k ostatním lidem a nacházení domova v sobě samém. Je o neustálém opouštění druhých i vítání nových přátel, o odstrkování blízkých a opětovném volání po jejich návratu.

Jedinou jistotou v tomto životním koloběhu je podle Half Waif náš vlastní domov, který si tvoříme uvnitř sami sebe. Tohle hledání ukotvení a jistoty v proměnlivém životě se pro ni stalo tématem už v dospívání. Je totiž dcerou indické imigrantky a otce s irsko-švýcarskými kořeny. A právě náš vnitřní svět se rozhodla americká umělkyně rozvonět kolekcí konejšivých písní dodávajících útěchu i odvahu.
 
Před tím, než se Half Waif vydala na první tour, stihla objet několik koncernů s Iron & Wine i s písničkářkami Julien Baker a Mitski.  

Stejně jako oni vyniká autorka silou napsat strhující autobiografický příběh, oproti všem zmíněným jde její tvorba popovějším směrem. Jak píše magazín Pitchfork "jde o pozoruhodné album s hluboce vykreslenými osobními příběhy v doprovodu krásně vrstveného současného popu". 

Vstupenky v cenovém rozmezí 180 až 250 korun budou v prodeji od 6. června na webech fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketmaster (pouze Praha).

www.fource.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.