Fenomenální kytarista Buddy Guy poprvé v ČR

  • Fenomenální kytarista Buddy Guy poprvé v ČR Fotogalerie (2)
    • 30.05.2018
    • Tisk

    Buddy Guy, největší žijící bluesová hvězda a zásadní vzor největších bluesových i rockových kytaristů počínaje Jimim Hendrixem přes Keithe Richardse, Erika Claptona, Jimmyho Page a Jeffa Becka až po Jacka Whitea, se v listopadu chystá po letech do Evropy.

    Sdílejte článek:

Jednou z mála zastávek krátkého turné bude velký sál pražské Lucerny, kde s kapelou zahraje 8. listopadu v rámci čtvrtého ročníku Bluefestu. Koncert pořádá pražská agentura Liver Music ve spolupráci s mezinárodním hudebním festivalem Blues Alive Šumperk.

"Buddyho Guye jsme chtěli do České republiky v rámci našich koncertních cyklů a festivalů dostat dlouhá léta, stále se to ale nedařilo. Jednak proto, že Buddy Guy do Evropy zajíždí skutečně výjimečně, ale také z toho důvodu, že uspořádat jeho koncert je mimořádně produkčně a finančně náročné,“ říká šéf Liver Music Radim Svatoň.

A ředitel Blues Alive Vladimír Rybička dodává: "Stejný byl i náš případ, o koncert Buddyho Guye jsme usilovali každoročně, ale doposud nikdy to nebylo reálné.“

Oba nejsilnější promotéři, kteří se v České republice zabývají pořádáním vystoupení bluesových hudebníků, se tedy pro tuto akci spojili, aby dlouholeté volání domácích fanoušků po Buddym Guyovi mohli uspokojit.

Buddy Guy se narodil v roce 1936 v Louisianě.

Ve druhé polovině 50. let se přesunul do Chicaga, kde v té době kulminovala vlna elektrického blues, zosobněná průkopnickými hvězdami typu Muddyho Waterse, Howlin´ Wolfa, Willieho Dixona a dalších.

S nimi a mnoha dalšími koncertoval i nahrával pro tamní legendární vydavatelství Chess Records.

V 60. letech vytvořil slavnou dvojici s hráčem na foukací harmoniku Juniorem Wellsem, se kterým natočil řadu alb včetně Hoodoo Man Blues z roku 1965, jež je považováno za jednu z nejvýznamnějších bluesových desek vůbec.

Od konce 60. let je Buddy Guy převážně na sólové dráze, často se ale účastní nejrůznějších příležitostných spojení. 15. června vydá nové album s příznačným názvem The Blues Is Alive And Well, na němž mimo jiné hostují Mick Jagger, Keith Richards a Jeff Beck.

Koncert Buddyho Guye bude k sezení i k stání. Vstupenky se prodávají od dnešního dne exkluzivně v síti Ticketpro. 

www.livermusic.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.