Bobby McFerrin vybral soubor, přidává lístky | ABradio.cz

Bobby McFerrin vybral soubor, přidává lístky

  • Bobby McFerrin vybral soubor, přidává lístky Fotogalerie (4)
    • 26.04.2018
    • Tisk

    Na výzvu amerického zpěváka Bobbyho McFerrina, že hledá doprovodné a capella zpěváky na dva koncerty v České republice, reagovaly dvě desítky souborů, sborů nebo sólových vokalistů

    Sdílejte článek:

Po pečlivém zvažování byl vybrán liberecký sbor Akcent, který s Bobbym McFerrinem vystoupí 9. května v Praze a o den později v Ostravě v sestavě dvanácti zpěváků a zpěvaček.

Na pražský koncert Bobbyho McFerrina ve Fóru Karlín, který byl už několik měsíců vyprodaný, byla navýšena kapacita a do prodeje se tak uvolnilo přes sto vstupenek.

Desetinásobný držitel Grammy hledal v České republice místní vokální těleso, které by ho doprovázelo na obou koncertech v rámci projektu Circlesongs, naplněných improvizovanými skladbami.

Nejdůležitějšími kritérii byly chuť, odvaha a schopnost zpěváků na pódiu improvizovat, protože před koncerty nejsou v plánu žádné zkoušky. 

Ze dvou desítek přihlášených nakonec ve spolupráci s pořadateli koncertů Bobby McFerrin vybral liberecký sbor.

Akcent Liberec je šestnáctičlenná vokální skupina, která vznikla v roce 2003 a její repertoár je zaměřený na jazz, pop a rock. Aranže oživuje i díky beatboxu. Právě pro tuto všestrannost prošla skupina do finálního výběru. 

"Pro nás je to obrovská příležitost sdílet pódium s tak skvělým zpěvákem a improvizátorem jako je Bobby McFerrin,“ říká sbormistryně Helena Krasnická.

"Improvizace je momentální prožitek svobody, kdy se člověk dostává až do meditativního stavu. Okusit toto před několika tisícovým publikem bude jistě jedinečným zážitkem.“

Unikátní projekt Circlesongs je inspirovaný albem, jež Bobby McFerrin nahrál v roce 1997 a na němž jeho hlas ve spontánních improvizacích doprovází dvanáct zpěváků a zpěvaček.

Kombinuje tajemné slabiky s cyklickými rytmy i exotickými zvuky.

Koncerty se stejným názvem budou založené hlavně na vícehlasých improvizovaných sborových skladbách, zpívaných nejen na pódiu, ale také za účasti diváků v sále. Mají být poctou společnému zpěvu a hudební oslavou spontánnosti.

"Lidé od počátku zpívali ve skupinách, z radosti i ve smutku, pro zábavu i krácení času,“ uvedlBobby McFerrin. "Vždycky jsem cítil, že zpěv beze slov dělá z jedné písně tisíc skladeb, protože dovoluje lidem vnášet do ní vlastní příběhy,“ vysvětlil.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.