Wohnouti představují Sladký dřevo z Afriky

  • Wohnouti představují Sladký dřevo z Afriky Fotogalerie (7)
    • 23.04.2018
    • Tisk

    Skupina Wohnout v lednu natáčela videoklip v africké Keni. Píseň s názvem "Sladký dřevo", níž vznikl, má benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.

    Sdílejte článek:

"My Wohnouti rádi cestujeme. Teď jsme konečně mohli skloubit náš letitý koníček s hudbou a vydat se do Afriky natočit klip. Odletěli jsme s lehkým scénářem a věděli, že to celé bude spíš o štěstí a improvizaci. Natočili jsme materiál v nádherné africké přírodě, ale taky v nemocnici Itibo, které naším klipem chceme pomoci,“ prozradila kapela, jak se nápad zrodil. 

Skoro měsíc projížděli Wohnout Keňou a sbírali záběry.

Kamery se chopila moderátorka Tereza Tobiášová.

"I když jsem zvyklá stát spíš před kamerou, než za ní, moje první zkušenost s natáčením to rozhodně nebyla. V podstatě jsem tím navázala na točení klipu Janka Ledeckého v Benátkách, i když tam to taková divočina nebyla," uvedla Tereza.

A dodala: "Prodírat se mezi davy turistů je něco jiného, než běhat v Keni mezi slony a žirafami. Zkušenost a zážitek k nezaplacení. Doufám, že se ta atmosféra na fanoušky Wohnoutů přenese."

Píseň Sladký dřevo je druhou ochutnávkou z připravovaného alba.

Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo.

Určený je pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů, jak dospělých, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči.

"Přímo v nemocnici jsme pobyli asi týden. Byli jsme svědky věcí, které jsou s nemocnicí spjaté. Očkování, zubař, prevence, ale i porody a operace nejrůznějších zranění, například posekání mačetou. Celkem jsme během našeho pobytu zapadli do okolí a seznámili se s místníma. Byl to úžasný zážitek,“ komentuje Honza Homola.

www.wohnoutiproitibo.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.