Imodium oživí velmi oblíbené bytové turné | ABradio.cz

Imodium oživí velmi oblíbené bytové turné

  • Imodium oživí velmi oblíbené bytové turné
    • 04.04.2018
    • Tisk

    Během téměř dvacetileté kariéry toho broumovští Imodium stihli mnoho. Bezpočet klubových i festivalových koncertů, pět řadových alb, dva živáky, dokumentární film z vystoupení ve věznici Bory i řadu úspěšných videoklipů.

    Sdílejte článek:

Zapomínat ale nemůžeme ani na fenomén unikátních bytových turné.

A právě tento na domácí rockové scéně ojedinělý koncept vystoupení přímo v domácnostech fanoušků teď kapela okolo frontmana Thoma po dvou letech znovu oživí, když od 5. do 8. dubna absolvuje celkem čtrnáct koncertů, na nichž nebudou chybět přezůvky ani domácí speciality přímo z kuchyní fanoušků.

"Bytové turné je s námi za ta léta tak silně spjato, že jakmile to jen trochu jde, vyrazíme na něj. Každoročně chodí spousta dotazů, zda se uskuteční. K našemu překvapení byl o letošní ročník největší zájem. Přihlášek přišlo přes 70. Vybrat jsme zvládli 14, víc za ty čtyři dny opravdu nelze navštívit," říká frontman Thom k nadcházejícímu Bytovému turné, které bude už jedenácté v kariéře čtveřice, jež loni na podzim vydala novou řadovku Element.

Nové album, z něhož vzešly už dva videoklipy, konkrétně Spirit s hostující Sharkass a Vášeň, a v anketě Žebřík 2017 skončilo na třetím místě v kategorii "album roku", dostane prostor i na Bytovém turné

Během koncertů dojde ale samozřejmě i na starší věci.

"Na každém místě se můžeme zdržet cca hodinu. Z toho polovinu času hrajeme. Vybíráme tedy cca 7 až 8 písní. Určitě dojde na něco z nové desky. Bez starších pecek by se to ovšem neobešlo," dodává Thom k podobě koncertů, které kapela kromě čtvrtka odehraje vždy čtyři v jednom dni.

Konkrétně se na Imodium už těší například v Českém Brodě, Brně, Jihlavě, Liberci nebo v České lípě a samozřejmě i v Praze, kde je v plánu hned pět koncertů na různých místech.

Ostatní fanoušci budou moci kapelu v dohledné době vidět i na pódiích pod širým nebem, třeba na pardubickém Majálesu, festivalech JamRock, Broumovská kytara, Keltská noc a řadě dalších. 

Na podzim je pak víc než po třech letech v plánu akustické turné.

Na něm se Imodium představí v rozšířené sestavě a na pro něj netypických místech. Aby toho nebylo málo, dočkáme se také dokumentu o vzniku alba Element, který nabídne unikátní pohled do zákulisí vzniku loňské, vřele přijaté řadovky, od prvních krůčků až po finální práce.

www.imodiumband.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.