Káva za báseň a soutěž o koncert JP Coopera

  • Káva za báseň a soutěž o koncert JP Coopera
    • 20.03.2018
    • Tisk

    Už zítra si můžete vychutnat dobrou kávu a místo peněz za ni zaplatit básní. Tuto možnost budete mít v 21 kavárnách po celé České republice. 21. březen, zároveň i Světový den poezie, je totiž pro více než tisíc kaváren, barů či restaurací ve 40 zemích světa časem, kdy se jejich zákazníci stávají básníky a jejich verše platidlem.

    Sdílejte článek:

K akci Zaplať básní, která navazuje na významnou vídeňskou kavárenskou kulturu, se české kavárny letos připojují už počtvrté.

Za projektem stojí rodinný podnik Julius Meinl, který je s kavárenskou kulturou Vídně spojený více než 150 let.

"V dnešní ukvapené době je třeba hledat krásu a radost v každodenních drobnostech. A to může pro mnohé být zastavení nad šálkem lahodné kávy či voňavého čaje. Inspirovali jsme se duší vídeňské kavárenské kultury. Jejím základem a esencí je totiž poezie," říká český generální ředitel Julius Meinl Coffee Václav Lednický.

I když si řada lidí myslí, že by nesložila báseň, denně si broukají oblíbené písničky. A ty jsou vlastně napůl také poezie.

Proto se ambasadorem akce Zaplať básní stal britský zpěvák JP Cooper, který hledá inspiraci pro muziku právě v poezii. Talentovaný zpěvák a skladatel složí z nejinspirativnějších básní, kterými zaplatí kávu poetové na celém světě, novou píseň.

Zároveň mohou vyhrát vstupenky na Cooperův koncert, když vloží ofocenou báseň na www.meinlcoffee.comVíce informací najdete také na oficiálních facebookových stránkách Julius Meinl. A seznam kaváren je k dispozici například zde.

Příspěvky na sociálních sítích je možné označit #PayWithAPoem a #PoetryForChange.

K iniciativě nazvané Zaplať básní se v České republice letos přidávají kavárny z Prahy, Brna, Plzně, Uherského Hradiště, Zlína a dalších měst.

"Zákazníka, který si u nás ve středu 21. března objedná kávu nebo čaj, naše obsluha upozorní, že může zaplatit vlastní básní. Pokud se tak rozhodne, dostane papír i tužku. Básně pak vystavíme na speciálních stěnách v kavárně, aby si je mohl každý přečíst,“ dodává majitel kavárny Cafe Zámek ve Zlíně Miroslav Kupský.

Kromě zdejších podniků se letos k akci připojí například kavárny a bary v Londýně, Chicagu, Šanghaji či Dubaji.

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.