Cocotte Minute a Pio Squad odstartují tour

  • Cocotte Minute a Pio Squad odstartují tour Fotogalerie (13)
    • 15.02.2018
    • Tisk

    Nejsvébytnější české ikony daných žánrů - Pio Squad a Cocotte Minute - vyrazí na společnou spanilou jízdu skrz naskrz Českou republikou. Na části tour vystřídá Pio Squad stoupající slovenská hvězda Bijouterrier.

    Sdílejte článek:

Po loňském prozatím nejúspěšnějším turné, jehož součástí byl i beznadějně vyprodaný pražský Lucerna Music Bar, přišli Cocotte Minute s dalším originálním konceptem.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mají s Pio Squad pramálo společného, opak je pravdou. Divoká, svobodná a nespoutaná devadesátá léta jejich dospívání definovala přistup k životu, hudbě i nadhled k žánru, ve kterém se každá kapela se ctí a lehkostí pohybuje.

Obě kapely debutovaly pro jejich scény zásadními nahrávkami na začátku nového tisíciletí a mají za sebou zcela ohromující zmrtvýchvstání v posledních letech.

Cocotte Minute ohromili v roce 2015 kritiku i fanoušky comebackovým Rituálem - v České republice první živě a na jediný pokus nahranou videodeskou - a od té doby pokračují ve spanilé jízdě na vrchol.

Pio Squad excelovali niterně hlubokou návratovou lahůdkou Stromy v bouři z roku 2016, za kterou získali zaslouženě žánrového Anděla, už druhého v nabité hudební historii.  

"Už teď je jasný, že to bude legendární zájezd. Potají se učíme Pio šlágry, protože se do jejich show rozhodně hodláme nasquatovat. Neskutečně nás to baví,“ prozrazuje Zeller koncept ojedinělého dvojkoncertu.

"… a samozřejmě nebude chybět společnej mega hit, kterej jsme složili jenom pro todle turné a po jehož poslechu se vrhne většina českých hudebních kritiků hromadně z útesu,“ dodává excentrický frontman Cocotte Minute.

"Těšim se na todle kombo. Cocotti zas netuší, že krotím elektrickou kytaru tak, že až uslyší naše riffy, jim to vodfoukne kníry… vemte jedno kytarový kombo navrch a já vás sejmu,“ přidává se Eurodel aka Dreaddy Krueger.

Punková princezna Zita Rigondeaux se smečkou Bijouterrier osvěží s Cocotte Minute část turné hc theatro punkem a vykouzlí nadupaný set těch největších hitů včetně pecek z nové desky.

Zdařilý producentský a skladatelský počin, za kterým mimo jiné stojí i Kuko z legendárních Horkýže Slýže, nezadržitelné stoupá na slovenské rock´n´rollové nebe.

www.cocotteminute.org

www.piosquad.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.