Fever Ray z Röyksopp láká na pražskou show | ABradio.cz

Fever Ray z Röyksopp láká na pražskou show

  • Fever Ray z Röyksopp láká na pražskou show
    • 13.02.2018
    • Tisk

    Fever Ray známá i z kapel The Knife a Röyksopp za pár dnů vystoupí v Praze. Stane se tak konkrétně v pondělí 26. února ve Foru Karlín.

    Sdílejte článek:

Přijede představit aktuální album Plunge.

Nedávno Fever Ray zveřejnila také nový videoklip Wanna Sip, jímž doprovodila hlavní skladbu z aktuálního alba.

Fever Ray prakticky neposkytuje rozhovory médiím, proto je velmi vzácné si přečíst, co o albu sama říká.

"Tohle album je o svobodě a zvědavosti. Myslím, že nyní je možné vytvořit rodinu, která není nukleární, ale dřív jsem to netušila. Žila jsem velice feministický život, než se mi narodily děti, a byla jsem v pořádném šoku z toho, jak se společnost chová k matkám. V podstatě se od vás vyžaduje, abyste si odsekly ruce a nohy a byly s dětmi doma."

Předešlé osmdesátiminutové album Knife Shaking the Habitual z roku 2013 bylo hodně experimentální a inspirovala ho queer a feministická literatura.

O novém albu tvrdí, že Plunge je méně teoretické, co se týče feminismu.

"Jsem jednoznačně queer, ale jsem také genderově fluidní, myslím. Ale když jsem na Tinderu, hledám vždycky někoho, kdo se definuje jako žena.”

Koncerty Fever Ray v okolí České republiky jsou už dlouho vyprodané, do Prahy Karin Dreijerová s multimediální show Plunge přijede již 26. února.

www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.