Žbirka si půjčil muzikanty od McCartneyho

  • Žbirka si půjčil muzikanty od McCartneyho Fotogalerie (10)
    • 11.01.2018
    • Tisk

    Miro Žbirka je zpátky v ikonickém londýnském nahrávacím studiu Abbey Road. Po úspěšném turné a krátkém odpočinku se na začátku roku pustil do práce na novém albu, které by mělo vyjít letos na podzim.

    Sdílejte článek:

Vrátil se tak na místo, kde vzniklo předchozí studiové album MIRO (2015).

Spolupracuje opět s Robem Cassem, který produkoval všechny jeho zdejší nahrávky.

Právě on Mira Žbirku překvapil, když přizval do nahrávacího Studia 3, kromě už osvědčených členů týmu Blaira CunninghamaPearse McIntyra, spoluhráče Paula McCartneyho.

Na skladbách, jež tam Miro nahrává, se podílí Robbie McIntosh, Hamish StuartDean Ross, kteří s Paulem koncertovali a pracovali na albech na konci 80. a v první polovině 90. let minulého století.

Muzikanti kromě bývalého Beatla hráli s mnohými světovými hvězdami (Ringo Starr, Average White Band, Norah Jones, Chaka Khan, The Pretenders, Talk Talk, Roger Daltrey, John Mayer, Tina Turner, Aretha Franklin, Tom Jones a dalšími).

"Jsem doslova nadšený! Je to pro mne opravdu velký zážitek s nimi hrát. Podíleli se na uznávaných Paulových albech Flowers in The Dirt (s písněmi My Brave Face, This One), Off The Ground (s Hope Of Deliverance), hráli s ním na globálních turné, ze kterých vzešly fantastické desky a filmy, včetně jednoho prvních koncertů MTV unplugged ... a teď hrají se mnou. Přiblížili mne k nejvyšším příčkám muzikantství. Jsou to neskuteční profesionálové a velmi příjemní lidé. Stihli jsme nejen práci, ale i zábavu, což je vždy dobré."

"Když jsem při příchodu prohlásil, že pro mne bude ten jejich velký mixážní pult určitě příliš malý, uvolnila se atmosféra a všechno fungovalo na výbornou. Nikdy bych si nebyl býval myslel, že se budu na takové borce dívat při práci zblízka, a už vůbec ne, že s nimi budu nahrávat vlastní album! S Robem jsme přátelé už dlouho a moc dobře ví o mé slabosti pro Beatles. Tím, že dokázal sehnat a pozvat tyto muzikanty, mne nesmírně potěšil a překvapil. Už se nemohu dočkat dalšího setkání, které máme naplánované do Abbey Road na jaro,“ zaníceně popisuje životní zážitek Miro Žbirka.

www.zbirka.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.