RockOpera zve na silvestrovskou premiéru

  • RockOpera zve na silvestrovskou premiéru Fotogalerie (3)
    • 28.12.2017
    • Tisk

    Konec roku si žádá pořádný mejdan. RockOpera Praha si proto na 31. prosince pro fanoušky připravila speciální koncert, během kterého můžou premiérově slyšet nové skladby z připravované rockové opery "Vymítač" s Kamilem Střihavkou v hlavní roli. Začátek je v sedm hodin večer.

    Sdílejte článek:

"Silvestr s RockOperou Praha nebude jen velkým mejdanem na konec roku, ale také exkluzivní příležitostí slyšet poprvé živé provedení skladeb z opery Vymítač, kterou chystáme na jaro. V hlavní roli exorcisty se můžete těšit na Kamila Střihavku a bude to opravdu nářez, jedno z nejtvrdších děl, které v programu máme. Můžete se o tom sami přesvědčit na mrazivé koncertní silvestrovské premiéře,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

RockOpera Praha opět rozšíří už tak rozmanitý a bohatý repertoár tajemnou rockovou operou Vymítač.

Dílo bude nejen jedním z hudebně nejtvrdších, s jakým divadlo kdy přišlo, ale zároveň i úplně první hororovou operou v jeho historii.

Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

"Kdysi jsem viděl koncert Ozzyho Osbourna, který začínal Carminou Buranou. Pak nastoupil Ozzy a já si říkal, že je škoda, že Carmina nepokračuje. Rozhodl jsem se tedy udělat metalového Orffa. Stejně jako v Carmině Buraně, i ve Vymítačovi bude sborový zpěv, ale prolínaný také growlingem a screamováním,“ říká k rockové opeře Steigerwald.

Jak bývá u RockOpery Praha zvykem, objeví se v ní znovu hvězdy tuzemské rockové scény jako Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další.

V plánu je opět velká světelná show i akrobatická a pohybová show. Režie se i tentokrát ujme mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva.

"Divadelní premiéru máme naplánovánu na 29. března 2018, nicméně budeme rádi, když si s námi přijdete užít tu koncertní. Chceme tam fanouškům poděkovat za to, že nám zůstávají věrní, pravidelně se k nám vracejí a samozřejmě se společně rozloučit s uplynulým rokem,“ dodává Pavla Forest.

www.rockopera.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.