V Praze brzy vystoupí písničkářka Lucy Rose | ABradio.cz

V Praze brzy vystoupí písničkářka Lucy Rose

  • V Praze brzy vystoupí písničkářka Lucy Rose Fotogalerie (8)
    • 06.12.2017
    • Tisk

    Anglická zpěvačka a písničkářka Lucy Rose se vrátí do Prahy. Od posledního pražského vystoupení v rámci showcase festivalu Nouvelle Prague stačila vydat dvě alba a vybudovat si jméno písničkářky v tom nejryzejším slova smyslu. Upřímnou lásku k hudbě můžete s Lucy Rose sdílet 22. dubna 2018 v novém klubu Mono Fono.

    Sdílejte článek:

Všechno začalo, když se Lucy Rose v osmnácti vydala do Londýna, kde měla nastoupit na univerzitu. Místo toho si koupila kytaru a začala vystupovat na open mic večerech.

Netrvalo dlouho a písničkářky se sametovým hlasem si všiml Jack Steadman, frontman skupiny Bombay Bicycle Club, a požádal ji, aby jí nazpívala vokály na připravovanou desku. Jako vokalistka se později objevila také u RazorlightManic Street Preachers nebo Ghostpoeta.

Debutové album Like I Used To vzniklo v roce 2012, vyšlo u Columbia Records a o Lucy Rose se začalo mluvit jako o jedné z nejnadějnějších hudebnic roku.

Bombay Bicycle Club a Noah and the Whale vyjela na turné po Velké Británii, USA a Kanadě.

Písně z alba se použily v seriálech Skins, Vampire Diaries nebo Girls.

Druhé album Work It Out natočila s producentem Richem Cooperem, který mimo jiné spolupracuje s Tomem Odellem a Mumford and Sons.

Ukázalo velký hudební i osobní vývoj, ale něco se zdálo být v nepořádku.

"Myslím, že jsem moc přemýšlela nad obchodní stránkou věci a dělala si starosti nad tím, co ode mě potřebuje rádio, co chce tisk a začala jsem psát hudbu v jiném duchu. Když byla druhá deska venku, uvědomila jsem si, že je to strašná blbost," vysvětlila Lucy.

Příležitost, jak se vyrovnat s tvůrčí krizí, se jí naskytla v loňském roce.

Protože velká část jejího publika na sociálních sítích pochází z Jižní Ameriky, napsala na Twitter: "Domluvte mi koncert a já k vám přijedu.“ 

S batohem a kytarou vyrazila na dvouměsíční výlet, projela několik států Latinské a Jižní Ameriky, hrála koncerty zdarma, setkávala se s fanoušky a znovuobjevovala, jak psát hudbu s láskou. 

O cestě vznikl dokument Something’s Changing a následně i stejnojmenné třetí album.

www.fource.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.