Do Prahy se po dvou letech vrátí King Crimson

  • Do Prahy se po dvou letech vrátí King Crimson Fotogalerie (13)
    • 23.11.2017
    • Tisk

    Legendární kapela King Crimson, která měnila dějiny rocku i složení, se po dvou letech vrátí do Prahy. V naší metropoli se představí na dvou koncertech ve Foru Karlín. Vstupenky na sezení budou k dispozici pouze v limitovaném počtu. 

    Sdílejte článek:

King Crimson založili Robert Fripp a Michael Gilda v roce 1968 a přestože jsou nejčastěji označováni za průkopníky progresivního rocku, v jejich tvorbě se mísí vlivy i jiných hudebních žánrů jako jazz, vážná hudba, heavy metal, folk, elektronika a celá řada moderních hudebních odvětví.

Během víc než padesátiletého fungování se v kapele vystřídaly přes dvě desítky muzikantů, což se výrazně podepsalo na jejím zvuku i podobě nahrávek.

Hned ta první s názvem In the Court Of the King Crimson z roku 1969 je označována za zásadní milník progresivního rocku.

Progresivní přístup k hudbě inspiroval nespočet světových hudebních ikon včele s Dream Theater, Nirvanou nebo Talking Heads.

Jediným stálým členem během celé historie skupiny je Robert Fripp, který tak působí de facto jako její lídr. On sám uvedl, že původně nikdy nezamýšlel stát se vedoucím King Crimson.

Nicméně od druhého alba silně ovlivňuje hudební i kompoziční styl skupiny a kvůli tomu někteří členové kapelu opustili. A právě Robert Fripp, který je jedním z nejoceňovanějších kytaristů rockové historie, seskládal pro obnovenou legendu novou sestavu a v roce 2018 s ní opět vyrazí na turné.

www.livenation.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.