Na Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley

  • Na Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley Fotogalerie (3)
    • 22.11.2017
    • Tisk

    Ziggy Marley říká, že reggae je mantra a meditace, rytmus a vědomí. Tento osminásobný držitel Grammy a nejstarší syn legendy Boba Marleyho zahraje vůbec poprvé v České republice na festivalu Colours of Ostrava 2018.

    Sdílejte článek:

"O tuto velkou hudební osobnost, která je známá i rozsáhlými filantropickými aktivitami, jsme se snažili několik let. Jsem ráda, že její první tuzemský koncert klapl právě na příští Colours of Ostrava,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Kromě Ziggyho Marleyho do programu dalšího ročníku přibyly norská zpěvačka Aurora, která se po nadšeném přijetí před dvěma lety vrátí do areálu Dolních Vítkovic s novou deskou, a americká zasněná dream popová kapela Cigarettes After Sex.

"Vždy je před námi cesta dále, vždy existuje naděje v dalším východu slunce, v další sekundě a další minutě,” zní motto Ziggyho Marleyho.

Podobně jako otec na sebe vzal úlohu šiřitele poselství lásky, pozitivních vibrací a míru.

"Namísto chůze po vyšlapaném chodníku se ale vydal vlastní hudební cestou: jeho inovativní reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo daleko víc rocku, funky, soulu a popu,” doplňuje Zlata Holušová.

David Nesta Marley, nejstarší syn Boba a Rity Marleyových, přezdívku Ziggy nezískal podle Ziggyho Stardusta Davida Bowieho. V jamajském slangu se tak totiž říká jointu.

Už jako malý se motal okolo otcových The Wailers; po jeho smrti založil se sourozenci úspěšnou skupinu The Melody Makers a v roce 2003 se pustil do sólové kariéry.

Ziggy Marley představuje komplexního umělce. V jeho katalogu najdeme album a ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, výrobu biopotravin i komiks Marijuanaman.

Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie. V přesvědčení, že děti představují neomezený zdroj naší budoucnosti a čím víc jim můžeme dát, tím víc sami sebe osvítíme, založil s manželkou nadaci URGE, která pomáhá chudým dětem na Jamajce, v Africe a vlastně všude, kde je potřeba.

Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávající organizací Little Kids Rock.

V hudbě se spoléhá především sám na sebe, rád se ale postavil po bok mnoha velkých hvězd: Angelique Kidjo, Taj Mahala, The Chieftains, Paula Simona, Stinga nebo Dony Summer.

Jeho hudba se objevila také v mnoha filmech a dokumentech. Společenský aktivismus zahrnující ochranu přírody přirozeně vstoupil i do Ziggyho textů, kdy tvrdí, že inspiraci čerpá ze všech stran "z celého vesmíru, lidstva, lásky a míst, o kterých ani netuší, kde se nacházejí”.

Další ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července 2018 v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu a v síti Ticketpro. 

www.colours.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.