V březnu přijedou do Futura britští Aquilo | ABradio.cz

V březnu přijedou do Futura britští Aquilo

  • V březnu přijedou  do Futura britští Aquilo Fotogalerie (6)
    • 13.11.2017
    • Tisk

    Aquilo se nikdy nedali svázat konvencemi, což je v dnešním neustále se měnícím světě popu jasný klad. Od nahrávek z roku 2013, které pořídili v ložnici, urazili velký kus cesty. Dnes to jsou globální streamingové hvězdy, které dorazí  16. března do pražského Futurum Music Baru.

    Sdílejte článek:

Aquilo začátkem letošního roku vydali debutové album Silhouettes, kterému se dostalo nadšených ohlasů, přesto se ho rozhodli nepodpořit na turné.

To, co vypadalo nejdřív podivně, začalo později dávat smysl. Jakmile se album dostalo do povědomí fanoušků, přestěhovali se Tom Higham a Ben Fletcher do jiholondýnského studia, aby odstartovali druhou fázi kariéry.  

"Kdybychom hned se Silhouettes vyrazili na turné, byl by to krok zpátky,” vysvětlil Ben.

"Některé skladby byly několik let staré a nereprezentovaly náš současný vývoj. Plánem bylo najít nový sound tak, aby turné bylo jako nový začátek, spíš než kulminace toho, co začalo v našich ložnicích, kdy jsme sotva tušili, co vlastně děláme.”  

Výsledkem je ii (Side A), pět nových skladeb, které tento měsíc vyjdou jako EP a budou tvořit první půlku druhého alba naplánovaného na příští rok. 

Fanoušci velkolepého soundu Aquilo se nemusí ničeho bát. Nové písničky jsou stejně působivé jako jejich hudební předchůdci. Jsou ale vyzrálejší, drsnější a cílenější. Tentokrát ale byly laptopy nahrazeny hudebními nástroji.

Na ii (Side A) se staly samplované smyčce jejich debutu minulostí. Na dvě skladby si Tom a Ben pronajali dechovou sekci Bonobo.


Aquilo tedy koncem letošního a začátkem příštího roku podniknou o osm měsíců odložené turné po Evropě a Británii.

"Už jsme hráli na mnoha festivalech, ale právě ten streaming dostal naši hudbu do celého světa. Začátkem roku jsme vystoupili s naší samostatnou show v New Yorku a lidi úplně šíleli. Jsme populární na místech, o kterých se nám ani nesnilo, že bychom je mohli navštívit,” doplnil Ben.

Vstupenky za 330 korun plus poplatky pořídíte na www.goout.cz, v sítích Ticketpro a Ticketportal, na webu Futurum Music Baru a pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku). Na místě v den koncertu za 390 korun.

www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.