Brzy znovu vyjde první deska Karla Gotta

  • Brzy znovu vyjde první deska Karla Gotta Fotogalerie (12)
    • 18.10.2017
    • Tisk

    Karel Gott byl prvním zpěvákem československé populární hudby, který měl u nás dlouhohrající desku. Album "Zpívá Karel Gott" bylo pro zpěváka úplně prvním, v dalších dvaapadesáti letech ho následovaly téměř tři stovky dalších titulů vydaných po celém světě.

    Sdílejte článek:

Na tomto albu zazněla i první česká cover verze Beatles Adresát neznámý s doprovodem TOČR a skupinou Olympic.

První album Zpívá Karel Gott bylo sestavené ze singlů a EP desek, v tomto případě z let 1964 a1965 a dvou skladeb vydaných poprvé na tomto nosiči.

Čtrnáct skladeb zachycuje zpěváka v období spolupráce především s velkými orchestry (Karel Vlach se svým orchestrem, Taneční orchestr Československého rozhlasu pod vedením Josefa Vobruby), jednorázovou výjimkou je pomoc Olympiku s Adresátem neznámým (From Me to You) z repertoáru Beatles, jež se stala první českou cover verzí této skupiny.

Hudební publicista Pavel Klusák v bookletu speciální edice tohoto alba napsal:

"Toto je první z dlouhé řady alb Karla Gotta, které u nás dodnes vyšly: začátek příběhu, který se rozvinul do dvou velkých kariér – doma a v německy mluvících zemích. Tyhle nahrávky mají v čemsi jinou atmosféru než ty pozdější, když opanoval média, když se stal legendou a stálicí. Z těchhle snímků je cítit drajv talentu, který nemá nic jistého a bojuje o vzestup – a zároveň omámeně cítí, že se mu daří. Ve šťastném spojenectví s hudbou zpíval Karel Gott na první desce podle jiných pravidel než po většinu pozdější kariéry. Byl to věk nevinnosti československé pop-music. O to sladší, že zas tak úplně nevinný nebyl.“

Remasterovaný zvuk, rekonstruovaný obal a dokumentační sleevnote činí z reedice prvního alba Karla Gotta atraktivní připomínku poloviny šedesátých let.

V reedici bude deska k mání už tento pátek 20. října 2017 v celé řadě formátů. 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.