Lucie Bílá připravila další vánoční album

  • Lucie Bílá připravila další vánoční album Fotogalerie (3)
    • 09.10.2017
    • Tisk

    Lucie Bílá už 27. října 2017 vydá nové vánoční album s příznačným názvem "Bílé Vánoce Lucie Bílé II". Bude obsahovat celkem třináct novinek, včetně překvapivého autorského i pěveckého spojení s písničkářkou Radůzou.

    Sdílejte článek:

Sedm let po vydání multiplatinového vánočního alba Bílé Vánoce Lucie Bílé přichází zpěvačka s novou sváteční kolekcí třinácti písní.

"Když jsem vydala první vánoční album, věděla jsem, že nebude poslední. Právě teď je ta pravá chvíle pro druhé, sváteční a novinkové… S Petrem Maláskem jsme natočili třináct nádherných vánočních písniček… A já už se nemůžu dočkat, až se všechny rozletí do světa,“ říká Lucie Bílá.

Album vznikalo v osvědčeném týmu Lucie Bílá a Petr Malásek, který je nejen hudebním dramaturgem alba, muzikantem, ale také a v neposlední řadě autorem šansonové písně Řekněte dětem, jež celé album uzavírá.

"K Vánocům patří široká škála emocí: od čisté rozesmáté radosti přes starosti s přípravami, určité bilancování, až po smutek a vzpomínky na blízké, kteří je již s námi nemohou trávit. To všechno jsme se snažili zachytit na novém albu Bílé vánoce Lucie Bílé II. Po prvním vánočním CD, které vyšlo před sedmi lety a neslo se více v duchu tradičních a lety prověřených vánočních skladeb, jsme se nyní všichni snažili proniknout životu trochu více ´na zoubek´ a vystihnout barevnost nálad, které sebou tyto svátky nesou. Skvělé texty písničkářky Radůzy a textaře Václava Kopty nám v tom byly vynikajícími pomocníky, a nic z toho by nefungovalo, nebýt fantastického výkonu Lucie, která opět prokázala, že na poli emocí a hlasové magie bude stěží hledat konkurenci,“ glosuje vznik alba hudební producent Petr Malásek.

Lucie Bílá zpívá opravdově, protože svátky klidu, míru, rodinného sblížení i ohlédnutí za uplynulým rokem jsou pro ni velmi důležité.

Tímto albem vám dává šanci být znovu s ní ve chvílích, které má ráda a chce je s vámi oslavit muzikou.

Devět textů alba připravila pro Lucii Bílou kolegyně – písničkářka Radůza, včetně společného duetu Marie a svatá Anna, kde je také autorkou hudby.

"Petr Malásek mne nejprve oslovil, jestli bych nezkusila přetextovat jednu, nebo dvě písničky. Nakonec mě práce zaujala natolik, že jsem snad během týdne převedla do češtiny všechny, které ještě neměly český text. Byla to pro mě obrovská škola, protože to je zcela jiná práce, než psát text původní. Musela jsem vycházet z obsahu originálního textu, dodržovat rytmickou stavbu veršů a také myslet na to, že dlouhé tóny ve výškách by neměly příliš často končit na samohlásky ´í´ a ´é´. Byl to takový velmi zábavný a místy hodně obtížný scrabble. Bavila jsem se při tom náramně,“ uvedla písničkářka.

Druhý duet Zvon volá nás (text Jan Macků) s Lucií nazpíval autor Jan Toužimský ze skupiny Arakain, se kterou Lucie Bílá často koncertuje jako host.

Téměř celý prosinec tohoto roku bude vystupovat se skupinou Petra Maláska po České a Slovenské republice s programem Bílé Vánoce II. Nebude chybět tradiční koncert v pražském  Hudebním divadle Karlín, který je naplánovaný na 13. prosince, a vánoční turné završí 23. prosince v Teplicích.

www.supraphon.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.