Zpěvačka Dasha natočila nové album - Konečně!

  • Zpěvačka Dasha natočila nové album - Konečně!
    • 06.10.2017
    • Tisk

    Dasha vydá 27. října nové studiové album, které dostalo příznačný název "Konečně". Zpěvačka mnohé příznivce asi překvapí, protože nepůjde ani o swingové evergreeny s Big Bandem, ani o muzikálové melodie či osvědčené coververze, ale o původní písně psané přímo jí na tělo.  

    Sdílejte článek:

Pod vedením producenta Davida Solaře se podařilo sestavit repertoár, který jí umožňuje ukázat hlasové možnosti, znít současně a moderně.

Na začátku hudební cesty před mnoha lety měla Dasha dvě možnosti: vydat ihned album u nadnárodní nahrávací společnosti s minimálním vlivem na to, jak bude vypadat, a stát se tak vlastně určitým produktem, nebo se vydat delší cestou a postupně se dopracovat k vlastním představám.

Aby se vzniku alba mohla intenzivně věnovat, potřebovala čas, jehož se jí však dlouho nedostávalo v takové míře, jaká je pro realizaci nahrávek potřeba. Stalo se tak konečně až letos!

Dasha je velmi obsazovanou a úspěšnou muzikálovou zpěvačkou a držitelkou prestižní ceny Thálie, jež vystupovala už na mnoha významných českých a slovenských hudebních scénách, hostovala s největšími domácími hvězdami a bez jejího hlasu si dnes málokdo dovede představit tolik oblíbenou soutěž  StarDance

Nepovažuje se ale priortině za muzikálovou zpěvačku a je ráda, že právě nové album bude konečně nejvýstižnějším vyjádřením toho, kde je po hudební stránce doma.

"S Dashou je vynikající spolupráce, rozumíme si lidsky i hudebně. Musím přiznat, že s výběrem písniček to bylo velice těžké, nejen kvůli tomu, že se nám jich pro první výběr sešlo hodně, ale také proto, že Dasha opravdu skvěle zpívá všechno. Bez žánrových hranic. Chtěli jsme udělat popovou desku se základem v živých nástrojích, ale zvukově obohacenou všemi prostředky, které současné technologie nabízejí,“ uvedl ke spolupráci producent David Solař.

Výrazným prvkem alba je skvělý zvuk, který je  výsledkem velkorysého způsobu nahrávání. Zásadní prostor dostaly "živé" nástroje, ale i studiová práce všech participujících.

Výsledkem je opravdu povedené popové album Konečně!, které vyjde v pátek 27. října 2017 u Supraphonu na CD, ale i v digitálních formátech MP3, FLAC a HI-RES.

www.supraphon.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.