V pátek vyjdou Songy a balady Marty Kubišové | ABradio.cz

V pátek vyjdou Songy a balady Marty Kubišové

  • V pátek vyjdou Songy a balady Marty Kubišové Fotogalerie (4)
    • 20.09.2017
    • Tisk

    Album Marty Kubišové "Songy a balady" vyjde v nové luxusní podobě. Legendární nahrávka vyjde v originální podobě jako CD/ LP/ MP3 / FLAC / HI-RES s atraktivním informačním vybavením.

    Sdílejte článek:

V době ohlášeného odchodu Marty Kubišové z umělecké scény přináší Supraphon reedici její debutové desky z roku 1969 Songy a balady.

"…písně z tohoto alba tvoří doslova páteř mého koncertního zpěvníku. To přece nemůže být náhoda. Když album v roce 1969 vyšlo, prodalo se ho půl milionu exemplářů. Tehdy mi to vlastně ani nedocházelo, ale dneska mi to číslo připadá naprosto ohromující," říká Marta Kubišová.

Dnes už legendární album jedenácti znamenitých písní se stalo kultovním titulem, který však vznikal za pohnutých okolností nastupující normalizace roku 1969.

Při reedici vyprodaného LP došlo k částečné změně obsahu (zmizela Modlitba pro Martu) i obalu, následoval úplný zákaz koncertování, natáčení a vydávání.

Trvalo dvacet let, než se toto album mohlo znovu objevit. Letošní reedice vychází z originální podoby, vylepšené o rozšířený obsah tiskovin a remastering.

Reedice alba Songy a balady bude k mání už tento pátek  22. září 2017.

www.supraphon.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.