Tata Bojs se hlásí s dalším novým klipem

  • Tata Bojs se hlásí s dalším novým klipem
    • 18.09.2017
    • Tisk

    Tata Bojs nahráli novou verzi slavných "Pěšáků". Píseň, která získala před deseti lety cenu Anděl za skladbu roku, má úplně nové, a pro řadu fanoušků možná překvapivé téma.

    Sdílejte článek:

Věnuje se totiž našemu nejslavnějšímu a největšímu závodu na běžkách -  Jizerské padesátce.

Tata Bojs také ke skladbě pořídili povedený klip v režii Davida Mencla.

"Jizerku máme rádi, před několika lety jsme v Liberci v rámci závodního víkendu hráli koncert a pamatuju si, že měl skvělou atmosféru. Ten nápad dát Pěšákům nový, zimní kabát se nám líbil a těšíme se, až novou verzi písně zahrajeme živě. Je to dokonce už třetí videoklip, který jsme k téhle písničce od jejího vydání v roce 2007 udělali,“ vysvětluje Milan Cais, frontman kapely.

V aktuálním videoklipu střídá záběry ze samotných závodů běžkařská "exhibice" členů kapely.

"Komické prvky Mardoši a Vládíka, kterým sekunduje snaživý trenér Dušan, jsou podle mě vtipnou kostrou klipu. Smáli jsme se hodně už na place. A myslím, že klipu sluší i retro duch sedmdesátých let, ve kterých jsme všichni vyrůstali,“ doplňuje Milan Cais

V klipu si zahrál i jeden z nestorů bílé stopy Ladislav Míka, který nechyběl ani na jednom z ročníků Jizerské padesátky.

V roli komentátora se objevil redaktor České televize Pavel Čapek, který už několik let závody z Bedřichova skutečně moderuje. 

Režie se ujal David Mencl, jenž má za sebou videoklipy pro kapely Kieslowski, Kittchen, Houpací Kůň nebo Nauzea Orchestra. Za kamerou stál Marek Dvořák. Pro skupinu Tata Bojs tak připravoval už třetí videoklip.

Kromě nové verze Pěšáků plánují Tata Bojs na letošní podzim turné o sedmi koncertech, v jehož rámci znovu oživí přelomové album Futuretro.

Nahrávka při té příležitosti vyjde v reedici na 2LP a kompletně zazní i za účasti Marka Doubravy a Kláry Nemravové - 16. 11. v Jablonci n. Nisou, 18. 11. v Ostravě, 25. 11. v Plzni, 26. 11. v Brně a hned třikrát v Praze, konkrétně 29. 11. v Paláci Akropolis, 6. 12. v Roxy a 14. 12. v Divadle Archa.

www.tatabojs.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.